Списак додјељених признања за учешће на међународној изложби "ИНОСТ МЛАДИХ 2016"
Списак додјељених признања за учешће на међународној изложби "ИНОСТ МЛАДИХ 2016" ПДФ Штампа Ел. пошта
субота, 23 април 2016 10:55

18. Међународна изложба иновација, идеја и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ је успјешно реализована у периоду од 19. до 21. априла у Дому омладине Бања Лука.

Међународни жири у саставу:
  • Проф. др МиланЂудуровић (Савез Иноватора РС)
  • Миленко Даниловић, дипл.инж. (АМС РС),
  • Сњежана Станојевић, дипл. инж. (Институт за интелектуалну својину БиХ),
  • Мр Дино Косић (ЕТФ), СШ - аутоматика
  • Мр Бранислав Тејић (ФТН Нови Сад), СШ - аутоматика
  • Мр Александра Милановић, Бања Лука, СШ - аутоматика
  • Мр Велибор Ђелић (ЕТФ), СШ - информатика
  • Мр Сњежана Максимовић (ЕТФ), СШ - информатика
  • Мр Славица Савић, СШ - информатика
  • Мр Гордана Лиховић (Савез иноватора РС), СШ - бизнис планови и др.
  • Анета Вујановић (Градска равојна агенција), СШ - бизнис планови и др.
  • Мр Зорана Којовић, Бања Лука, СШ - бизнис планови и др.
  • Милан Бањац, дипл. инж. (Привредна комора РС), ОШ - информатика
  • Драган Звјерац, дипл. инж. (Бања Лука), ОШ - информатика
  • Миле Чанковић, дипл. инж. (Привредна комора РС), ОШ - информатика
  • Љубица Радишић, проф. (УИГБЛ), ОШ - аутоматика
  • Славко Елијаш, дипл. (Удружење проналазача Приједор), ОШ - аутоматика
  • Нусрет Ахметовић (Савез удружења техничке културе у БиХ), ОШ - аутоматика
  • Ненад Ћурлић. академски сликар вајар (УИГБЛ), ликовни радови
  • Далибор Даниловић, апсолвент Академије умјетности УБЛ, ликовни радови
  • Ердован Катан, новинар (Бања Лука), мултимедијалне презентације
  • Бањац Драган (Дјечије позориште), мултимедијалне презентације,
  • Јелена Вујасиновић, апсолвент Академије умјетности УБЛ, мултимедијалне презентације.

је прегледао 344 рада (од укупно 354 колико је пријављено) од 595 аутора, и на основу постојећих критеријума додјелио је укупно 110 признања, од чега 67 медаља (20 бронзаних, 21 сребрних, 26 златних) и 43 посебна признања.



Признање "ИНОВАТОР 2016":

Макрин Живи из Бијељине за менторство и реализацију награђених радова: ПАМЕТНА КУЋА, ГЛОБУС, ПАМЕТНИ ПЛАСТЕНИК, РОБОТИЗОВАНО ВОЗИЛО, КАЦИГА ЗА СЛИЈЕПЕ, СТАДИОН, ВОДА, ТЕСЛИН ТРАНСФОРМАТОР, РОБОТ ММИ, РУЧНА ПРОТИВПОЖАРНА ЛОПТА И ДРУГИ, и допринос афирмацији и развоју иноваторства и предузетништва у Техничкој школи "Михајло Пупин" у Бијељини и у Удружењу иноватора Регије Бијељина.



Признања за АУТОРЕ, ОРГАНИЗАЦИЈЕ И САМОСТАЛНЕ ИЗЛАГАЧЕ:

Специјалне дипломе:
  • Бакија Енверу и Грошић Хасану, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Кадрић Асиму, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Клопић Мелихи, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Мочевић Владимиру, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Михаљчић Илији, Турјак
  • Шокчевић Анђели, Турјак
  • Божић Драженку, Бања Лука
  • Тошић Витомиру, Бања Лука

Бронзане плакете:
  • Миа Леко, Клуб младих иноватора, Загреб
  • Кутуле Зорану, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Шахат Фаруку, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
  • Крчмар Љубомиру, Лакташи
  • Татић Славиши, Лакташи
  • Ћосић Бране, Лакташи
  • Комленац Ранку, Бања Лука

Сребрне плакете:
  • Крајчиновић Борисаву-Бори, Београд
  • Милоложа Клари, ОШ „Франа Галовића, Загреб
  • Алић Фикрету, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Групи ученика, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
  • Момић Горану, Лакташи
  • Лиховић Гордани, Бања Лука
  • Јелачи Слађану, Бања Лука
  • Комленац Ранку, Бања Лука

Златне плакете:
  • Карановић Стефану, Грац, Аустрија
  • Olga Zofia Wiermiejczyk, Клуб младих иноватора, Загреб
  • Бојовић Милану, Савовић Зорану и Чабаркапа Обраду, Црна Гора
  • Садиковић Сашенку, Асоцијација иноватора БиХ, Сарајево
  • Групи ученика, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
  • Рисојевић Саши, Чича Игору и Радановић Драгану, Висока школа "Бања Лука Колеџ", Бања Лука
  • Васић Ненаду, Теслић
  • Николић Светиславу, Лакташи
  • Црнић Славку, Бања Лука

Признања:
  • Факултету техничких наука Нови Сад
  • Тејић Браниславу, Факултет техничких наука Нови Сад
  • Удружењу за технички одгој младих у БиХ, Сарајево
  • Брајловић Нијазу, Удружење за технички одгој младих у БиХ, Сарајево
  • Корјенић Ешрефу, Савез удружења техничке културе у БиХ, Сарајево
  • Добрача Хамзи, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
  • Рашић Слободану, Бања Лука

Захвалнице (за подршку, активно учешће на изложби Иност младих и допринос јубилеју 160 година од рођења Николе Тесле):
  • New Moment – маркетинг агенција
  • Агромеханика р.ј. "Верно" Бања Лука



Признања за СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:

Специјалне дипломе:
  • Стругар Драгоши, Пезер Марку, Новарлић Николи и Јанковић Луки, Гимназија, Прњавор
  • Томић Мирославу и Станојевић Милану, Техничка школа "Михајло Пупин", Бијељина
  • Миљевић Стефану, Павлица Андреју, Милаковић Пеђи, Иветић Горану и Митровић Филипу, Католички школски центар "Иван Мерц", Бања Лука
  • Стојановић Луки и Свјетлановић Давиду, СШЦ "Гаудеамус" Бања Лука
  • Лазић Дејану и Глишић Игору, Економска школа, Бања Лука
  • Јагровић Лани Мачкић Јовани и Лекић Весни, Економска школа, Бања Лука
  • Пејић Марку, Спасић, Алекси и Шипрагић Срђану, Економска школа, Бања Лука

Бронзане плакете:
  • Алексић Васи, СШ "Никола Тесла", Теслић
  • Милојица Дејану, Електротехничка школа, Приједор
  • Мачкић Марку и Лајић Дарку, Електротехничка школа, Приједор
  • Томић Ивани, Технолошка школа, Бања Лука
  • Радуловић Милици и Кузмановић Драгани, Економска школа, Бања Лука
  • Бранковић Исидори, Тодић Александри, Репајић Тањи, Радуљ Сандру, Мачкић Јовани, Божић Персиди, Зубовић Михајлу, Ирић Дајани, Шипка Николини, Тамамовић Андреју и Кнежевић Сари, Економска школа, Бања Лука

Сребрне плакете:
  • Руњевац Ани, Зец Милошу, Новокмет Тамари и Климента Јовани, Гимназија "Јован Дучић", Требиње
  • Бјелонић Дејану, Китић Данијелу, Кнежевић Небојши и Тешић Николи, Центар средњих школа "Иво Андрић", Прњавор
  • Ковачевић марку, Вокић Александру, Вејиновић Александру и Ђурић Софији, Угоститељско-економска школа, Приједор
  • Групи ученика, Технолошка школа, Бања Лука
  • Рашета Драгану, Ђајић Ивани, Алексић Александру, Гарић Владану, Јовић Филипу, Гатарић Луки и Пешевски Ивани, Гимназија, Бања Лука
  • Адамовић Димитрију, Ђурђевић милошу и Митровић Кристијану, Гимназија, Бања Лука
  • Кецман Младену и Давидовић Дејану, Техничка школа, Бања Лука

Златне плакете:
  • Миловановић Николини, СШЦ "Сребреница", Сребреница
  • Савић Миле, Лукић Дарко и Станојевић Милан, Техничка школа "Михајло Пупин", Бијељина
  • Куриџа Ненаду, Лазић Ненаду и Јањић Бојану, Електротехничка школа, Приједор
  • Групи ученика, Технолошка школа, Бања Лука
  • Радановић Јелени, СЦ "Љубиша Младеновић", Бања Лука
  • Вучић Растку, Војин Дајани, Срдић Ивани и Војин Драгану, Економска школа, Бања Лука
  • Прерад Дамјану, Удовчић марку, Бабић Новици, Нишић Марку, Предојевић Дејану, Жупљанин Срђану и Доведан Стефану, ЕТШ "Никола Тесла", Бања Лука

Признање "Најбољи рад средњих школа" ИНФОРМАТИКА:
  • Микић Саша, Берић Вукашин, Дугоњић Стефан, Стољковић Јован и Тодоровић Стефан, Гимназија, Бања Лука, за рад "Lena.exe"

Признање "Најбољи рад средњих школа" АУТОМАТИКА:
  • Липовчић Александар, Галамић Небојша, Перановић Раде и Ирикшић Дамир, СШ "Никола Тесла", Теслић, за експонат "Смарт PC"

Признање "Најбољи ментор" средњих школа:
  • Радишковић Бојан, СШ "Никола Тесла", Теслић
  • Келечевић Александар, Гимназија, Бања Лука
  • Грбић Жељко, Гимназија, Бања Лука

Признање "Најбоља средња школа":
  • Гимназија Бања Лука



Признања за ОСНОВНЕ ШКОЛЕ:

Специјалне дипломе:
  • Остојић Ђорђу и Остојић Луки, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Група ученика, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Група ученика, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Јерковић Јасмини, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Јелавац Бранислави, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Шурлан Анастасији, Стојнић анђели и Брдар Ани Мирјани, ОШ "Јован Цвијић", Брезичани - Приједор
  • Вукота данилу, Пешевић Марији и Радуловић Андреи, ОШ "Десанка Максимовић", Приједор
  • Мариновић Марији, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор
  • Информатичкој секцији, "Петар Кочић", Приједор
  • Кезија Милошу, Ђукић Борисцу, Котић Немањи, Инџић Алексеју и Вукадиновић Дејану, ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
  • Вучић Марку и Драгојевић Николи, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
  • Пајић Јовану, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука

Бронзане плакете:
  • Ликовна секцији, ОШ "Јован Дучић", Бијељина
  • Деспот Дајани, ОШ "Јован Цвијић" Брезичани, Приједор
  • Марић Бојану, ОШ "Петар Кочић", Приједор
  • Ликовној секцији ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
  • Дедић Катарини, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
  • Арнаутовић Селми, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
  • Павић Бојану, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука

Сребрне плакете:
  • Бркљач Немањи, ОШ "Десанка Максимовић", Приједор
  • Станић Бланки и Милановић Бојани, ОШ "Петар Кочић", Приједор
  • Малбашић Кристијану, ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
  • Мирецки Ани, Хајдарпашић Џенети, Кнежевић Данилу, Јанковић Адријани и Ненадић Нађи, ОШ "Змај Јова Јовановић", Бања Лука
  • Подрић Мии, Попарић Николи, Јосиповић Сими, Максимовић Милану и Свитлица Ристи, ОШ "Змај Јова Јовановић", Бања Лука
  • Рајчевић Николи, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука

Златне плакете:
  • Панић Гојку и Бирач Дарку, ОШ "Ђура Јакшић", Каћ
  • Максимовић Милану и Билић Немањи, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор
  • Кајтез Данијели и Вујиновић Барбари, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор
  • Информатичкој секцији, ОШ "Петар Кочић", Приједор
  • Зец Каћа, Јаковљевић Ивана, Вујасин Ивана и Зајовић Ивана, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
  • Ученицима деветих разреда, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
  • Радоје Ани, Бузаџија Ањи, Курушић Теодори, Бокан Милану, Павловић Стефану, Бујак Игору и Јеличић Матији, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука

Признање "Најбољи рад основних школа":
  • Вукојевић Алекси и Стијепић Јовану, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор, за експонат "Писта за авионе"

Признање "Најбољи ментор" основних школа:
  • Бијелић Небојша, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор (постхумно)

Признање "Најбоља основна школа":
  • ОШ "Бранко Ћопић", Приједор


ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016

ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016

ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016

ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016

ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016

ИНОСТ МЛАДИХ 2016 ИНОСТ МЛАДИХ 2016