14. Изложба иновација ученика загребачких основних, средњих школа и студената сa међународним судјеловањем - "ИНОВА МЛАДИ 2014" реализована је 10. маја, а резултати и признања су уручена 27. маја 2014. године.
Из Републике Српске учествовало је: 3 основне школе, 5 средњих школа и 1 висока школа са укупно 74 експоната од 83 аутора. Постигнути су изузетни резултати јер је добијено 68 медаља, 1 новчана награда и 3 посебна признања.
СПИСАК УЧЕСНИКА, ЕКСПОНАТА И НАГРАДА
ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
Редни број |
Назив рада / експоната |
Аутори |
Ментори |
Школа |
Медаља |
1. |
Е-KАРТА ЕВРОПЕ |
Андреј Звјерац |
Наташа Леро |
ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука |
Златна |
2. |
ОРТОГОНАЛНА ПРОЈЕКЦИЈА (софтвер) |
Теодора Врачар Анђела Прпош |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
3. |
АКСОНОМЕТРИЈА (софтвер) |
Теодора Врачар Бојан Ардов |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
4. |
КАРТЕЗИЈЕВ СИСТЕМ (софтвер) |
Анђела Прпош Бојан Ардов |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
5. |
РОТАЦИЈА (софтвер) |
Теодора Врачар Анђела Прпош Бојан Ардов |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
6. |
ДЈЕЦА СПАШАВАЈУ ПЛАНЕТУ (софтвер) |
Теодора Врачар Анђела Прпош Бојан Ардов |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
7. |
МАГНЕТИЗА (софтвер) |
Теодора Врачар Анђела Прпош |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
8. |
МОДЕЛ АВИОНА И ХЕЛИКОПТЕРА |
Борислав Матић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
9. |
МОДЕЛ СТОЛА СА 2 СТОЛИЦЕ |
Дивна Врховац |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
10. |
МОДЕЛ СВЈЕТЛ. ИНДИКАТОРА |
Алекса Живковић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
11. |
МОДЕЛ МЈЕШАЛИЦЕ |
Кристина Батоз |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
12. |
МОДЕЛ КАМИОНА |
Стефан Плавшић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
13. |
МОДЕЛ ДИЗАЛИЦЕ |
Миладин Продан Марко Мацура |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
14. |
МОДЕЛ ХИДРАУЛИЧНЕ ДИЗАЛИЦЕ |
Ведран Босанчић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
15. |
МОДЕЛ КАМИОНА |
Миљан Мудринић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
16. |
МОДЕЛ ВАЉАКА |
Јована Милановић |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
17. |
МОДЕЛ БУНАРА |
Иноваторска секција |
Драшко Грбић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
18. |
ЈУЛИЈИНА КУЋА |
Мирна Новаковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
19. |
ЈУЛИЈИНА КУЋА |
Мила Пецаљ |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
20. |
РОМЕОВА КУЋА |
Никола Новаковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
21. |
РОМЕОВА КУЋА |
Давид Вуковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
22. |
ЈУЛИЈИНА КУЋА |
Маја Фуштар |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
23. |
УЛИЈИНА КУЋА |
Лана Трубарац |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
24. |
ЈУЛИЈИНА КУЋА |
Ена Аличехајић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
25. |
ИНСЕКТИ |
Ликовна секција |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
26. |
МИНИЈАТУРА I, II, III |
Ликовна секција |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
27. |
ДРВО |
Мирна Новаковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
28. |
ДРВО |
Мила Пецаљ |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
29. |
ДРВО |
Никола Новаковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
30. |
ДРВО |
Давид Вуковић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
31. |
ДРВО |
Маја Фуштар Маја |
Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
32. |
ДРВО |
Лана Трубарац |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
33. |
ДРВО |
Ена Аличехајић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Бронзана |
34. |
ПОРТРЕТ |
Нина Фуштар |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
35. |
ПОРТРЕТ |
Светозар Косановић |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Сребрна |
36. |
АНЂЕО |
Ликовна секција |
Маја Јовић Црнчевић, проф. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Златна |
37. |
УКРАСНА КЕРАМИКА |
Сара Мршић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Бронзана |
38. |
СИГНАЛИЗАЦИОНА РУКАВИЦА |
Милош Пуђа |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Златна |
39. |
СОЛАРНА КУЋА |
Данијела Кајтез Вујиновић Барбара |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Бронзана |
40. |
ФИЛМ О ШКОЛИ |
Раде зорић Милан Згоњанин |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Сребрна |
41. |
КАЛОРИФЕР |
Немања Билић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Бронзана |
42. |
СОФТВЕР-ГЕОГРАФИЈА |
Александар Родић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Сребрна |
43. |
ВЈЕТРЕЊАЧА |
Ђорђе Радуловић Кристијан Машић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Бронзана |
44. |
ЕТНО СЕЛО |
Милан Максимовић Саша Наков Михајло Дошеновић Милан Тучић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Сребрна |
45. |
ЛАМПА СА СЕНЗОРОМ |
Сара јуришић |
Небојша Бијелић |
ОШ "Бранко Ћопић", Приједор |
Бронзана |
СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
Редни број |
Назив рада / експоната |
Аутори |
Ментори |
Школа |
Медаља |
1. |
ВИРТУЕЛНА ГИМНАЗИЈА |
Александар Бејатовић Ненад Шкобић |
Жељко Грбић |
Гимназија, Бања Лука |
Златна |
2. |
ЗБИРКА ЗАДАТАКА ИЗ КЊИГОВОДСТВА ЗА II РАЗРЕД ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ |
Николина Мушић |
Драган Звјерац |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
3. |
ЕКОНОМСКИ КВИЗ |
Бранислав Шњегота |
Бранка Милошевић Шњегота, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
4. |
МОБИЛНИ СЕРВИС ЗА ОДРЖАВАЊЕ АУТОМОБИЛА |
Данијел Глишић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
- |
5. |
ЗВУКОВИ ЖИВОТИЊА |
Дејан Кесеровић |
Драган Звјерац, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Златна |
6. |
БАНКАРСКИ ПРИРУЧНИК |
Душица Босанчић |
Слободар Пејичић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Златна |
7. |
НАУЧИ МАТЕМАТИКУ – ЕДУКАТИВНИ ПРОГРАМ |
Дејан Станковић |
Слободар Пејичић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Златна |
8. |
УТИЦАЈ ПРОИЗВОДА СА ГМО |
Исидора Икић Петар Мирковић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
9. |
ЛОГИСТИКА |
Ивана Пеулић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
- |
10. |
ИСТРАЖИВАЊЕ ТРЖИШТА |
Јелена Ћулибрк |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
11. |
СТРАТЕГИЈА ВРАЋАЊА ПЛЕСА У БИХ И ЕКОНОМСКА ИСПЛАТИВОСТ |
Јована Бокан |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Златна |
12. |
ЗДРАВИ СЛАТКИШИ |
Славица Ожеговић, Јована Куриџа |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
- |
13. |
МРЕЖНИ МАРКЕТИНГ |
Дејан Ступар |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
14. |
ЛИКОВНИ И ОСТАЛИ УМЈЕТНИЧКИ РАДОВИ |
Ана Радинковић Наташа Тривић Татјана Дринић Ања Јанковић Николина Плавшић Михајло Зубовић Персида Божић |
Бранка Милошевић Шњегота, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
15. |
ОСНИВАЊЕ ХУМАНИТАРНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ И ПРИЈЕДЛОГ ЗА УКИДАЊЕ ПДВ-А ЗА ДОБРОТВОРНЕ ПРИЛОГЕ |
Милица гајић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
16. |
УЏБЕНИК ПРАВА ЗА 2. РАЗРЕД |
Милица Сумрак |
Драган Звјерац, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
17. |
КРАТКОМЕТРАЖНИ, ДОКУМЕНТАРНО – ЗАБАВНИ ФИЛМ УЧЕНИКА ЕКОНОМСКЕ ШКОЛЕ О ГРАДУ БАЊАЛУЦИ И ШКОЛИ "ЂАЧКО ДОБА" |
Милош Ковачевић Огњен Црнобрња Николина Вуруна |
Слободар Пејичић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
18. |
ВИЗУЕЛНИ ИДЕНТИТЕТИ ШКОЛСКЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ (ГРБ И ЗАСТАВА У ПРИМЈЕНИ НА МЕМОРАНДУМ, ВАСПИТНО-ДИСЦИПЛИНСКЕ МЈЕРЕ, ДИПЛОМЕ И СВЈЕДОЧАНСТВА) |
Милош Ковачевић |
Слободар Пејичић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
19. |
ДИГИТАЛНА ЕКОНОМИЈА |
Миодраг Милошевић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа , Бања Лука |
Златна |
20. |
БИЗНИС ПЛАН "ГРЕЕН ПЛАНЕТ" |
Небојша Радуљ |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
21. |
АНДРОИД ЕНГИНЕ |
Радош Будиша |
Драган Звјерац, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Златна |
22. |
МИСТЕРИОЗНИ КУПАЦ |
Зорана Ојданић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Сребрна |
23. |
МЕНАЏМЕНТ |
Жељана Поповић |
Татјана Трнинић, проф. |
Економска школа, Бања Лука |
Бронзана |
24. |
ИНТИМНА РАСВЈЕТА СА ЛЕД ДИОДАМА И АКУСТИЧНИМ ПРЕКИД |
Дејан Миодраговић Дошеновић Давор Јокић Мирко |
Илија Матијаш |
Електротехничка школа Приједор |
Сребрна |
25. |
НЕПРЕКИДНО НАПАЈАЊЕ ПУМПЕ ЦЕНТРАЛНОГ ГРИЈАЊА |
Дејан Миодраговић Давор Дошеновић Мирко Јокић |
Ненад Вукота Илија Матијаш |
Електротехничка школа Приједор |
Златна |
26. |
ПОЈАЧАЛО СА ЕЛЕКТРОНСКИМ ЛАМПАМА |
Харис Арнаутовић |
Горан Кнежевић |
Електротехничка школа Приједор |
Златна |
27. |
УНИВЕРЗАЛНА МОТАЛИЦА |
Харис Арнаутовић Борис Бабић Никола Марин |
Горан Кнежевић |
Електротехничка школа Приједор |
Сребрна |
28. |
УРЕЂАЈ ЗА ПРОВЈЕРУ ИСПРАВНОСТИ ОСИГУРАЧА |
Харис Арнаутовић Борис Бабић Никола Марин Бојан Мијук |
Златко Порић Милан Драгић |
Електротехничка школа Приједор |
Бронзана |
29. |
УРЕЂАЈ ЗА ПРОВЈЕРУ НЕПРЕКИДНОСТИ ЗАШТИТНОГ ВОДА |
Бојан Тимарац |
Златко Порић Милан Драгић |
Електротехничка школа Приједор |
Бронзана |
30. |
ЛАСЕРСКА ХАРФА |
Александар Петковић |
Неда Спасојевић |
СШ "Никола Тесла", Теслић |
Сребрна |
31. |
РАЧУНАРСКИ ПРОГРАМ ЗА БОДОВАЊЕ КАНДИДАТА НА КОНКУРСУ |
Младен Петровић Дајана Четић |
Данијел Хоџић |
Електротехничка школа, Приједор |
Бронза |
32. |
ЕДУКАТИВНИ РАЧУНАРСКИ ПРОГРАМ "РАД СА МАТРИЦАМА" |
Раденко Бановић |
Оливера Бањац |
Електротехничка школа, Приједор |
- |
33. |
ЗАБАВНИ РАЧУНАРСКИ ПРОГРАМ ЗА СЛАГАЊА СЛИКЕ |
Раденко Бановић |
Оливера Бањац |
Електротехничка школа, Приједор |
Сребро |
34. |
SMS RECOVERY & ANDROID VACUUM CLEANER |
Гаврило Продановић Ненад Вујасиновић Павле Јанковић |
Александар Ристић, mcs |
Гимназија, Прњавор |
Злато |
35. |
Т - АРТ |
Огњен Мамић Милош Вукосављевић Стефан Продановић Дијана Шолаја |
Горанка Субашић, проф. |
Технолошка школа, Бања Лука |
Злато |
НАГРАДЕ ЗА НАЈБОЉЕ РАДОВЕ У СОФТВЕРУ – СРЕДЊЕ ШКОЛЕ:
Награде додјељује:
- Microsoft Хрватска – награда у вриједности 1500 куна за сваку екипу
- Техничко велеучилиште Загреб – награда у вриједности 2000 куна за сваку екипу
- Високо училиште Алгебра – награда у вриједности 2400 куна за сваку екипу
Назив рада |
Аутори |
Ментори |
Школа |
Медаља |
Награда |
SMS RECOVERY & ANDROID VACUUM CLEANER |
Гаврило Продановић Ненад Вујасиновић Павле Јанковић |
Александар Ристић, мсц |
Гимназија, Прњавор |
Злато |
5900 kn |
ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ
Редни број |
Школа / Удружење |
Награда |
1. |
ОШ "Петар Кочић", Приједор |
Посебна награда за најбројнији укупан наступ госта из иноземства |
2. |
Економска школа, Бања Лука |
Посебна награда за најбољу средњу школу госта из иноземства |
3. |
Удруженје проналазача Приједор |
Посебна награда за дугогодишње судјеловање и високу разину изложених иновација |
ФАКУЛТЕТИ
Редни број |
Назив рада / експоната |
Аутори |
Ментори |
Школа |
Медаља |
1. |
Болничка евиденција |
Амир Талић |
Мр Борис Дамјановић Мр Оливера Бањац |
Висока школа за економију и информатику, Приједор |
Бронза |
2. |
Спортска еЛига |
Борис Томић |
Мр Борис Дамјановић Мр Оливера Бањац |
Висока школа за економију и информатику, Приједор |
Бронза |
3. |
Виртуелни електронски индекс |
Муамер Самарџић |
Мр Дамир Драчић Мр Оливера Бањац |
Висока школа за економију и информатику, Приједор |
Злато |
|