Министар науке и технологије проф др Јасмин Комић отворио је 14. Изложбу идеја, иновација и стваралаштва младих, која је успјешно реализована од 18. до 20. априла 2012. године на Бањолучком велесајму.
Међународни жири је прегледао 330 пријављених радова од 433 аутора и на основу постојећих критеријума додијелио је укупно 72 признања: 44 медаље, 19 посебних признања и 9 награда.
КАТЕГОРИЈА ОСНОВНИХ ШКОЛА
Специјалне дипломе:
- ОШ "Павле Ровински" Подгорица
- Лани Јагровић, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Марку Кнежевићу, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Дарку Талићу, Анђели Арар, Бранку Марчетићу, Софији Ћуп, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука
- Андреју Перковићу, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
- Милани Топић, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
- Ани Башкот, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
- Мињи Жерић, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
- Вањи Жерић, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
- Ратку Радујковићу, ОШ "Бранко Ћопић" Бања Лука
- Ранку Лукићу, Вањи Вукићу, Драгану Бркићу, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Дамјану Рајлићу, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Луцији Машкарин, ОШ "Сесветска Села" Сесвете
Бронзане плакете:
- Јови Тривичевићу и Драгану Рогићу, ОШ "Никола Тесла" Прњавор
- Дајану Тубину, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Стефану Лечићу, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Сребрне плакете:
- Николи Јуришићу, Давиду Драгичевићу, Бојану Божићу, Синиши Малиновићу, Дејану Предојевићу, Огњену Стефановићу, ОШ "Јован Цвијић" Бања Лука
- Данилу Бјељцу и Нинославу Мандићу, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Дамјану Рајлићу, Дајану Тубину, Дарку Аничићу, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Маји Јовић-Црнчевић, Милени Јандрић, Александру Пекији, Милани Косановић, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Емилији Ћипровац, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Златне плакете:
- Дарју Крагуљу, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Данилу Обрадовићу, Марку Кнежевићу и Давиду Драгојевићу, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Милану Агићу и Бојану Звјерцу, ОШ "Десанка Максимовић" Трн
- Ђорђу Митровићу, ОШ "Петар Кочић" Приједор
Признање "Најбољи рад госта учесника":
- Експонат: Управљање помоћу интерфејса немом картом и сазвежђима, ОШ "Светозар Тоза Марковић" Нови Сад
Награда "Најбољи рад основних школа":
- Драмски студио "Плава Звијезда" ОШ "Иво Андић" Бања Лука за мултимедијалну презентацију и перформанс "Толеранција живљења – Наша мала зграда на крају града"
Признање "Најбољи школа гост" (пехар)
- ОШ "Светозар Тоза Марковић" Нови Сад
Најбољи ментор основних школа:
- Љубица Радишић, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Душанка Добријевић, ОШ "Петар Кочић" Приједор
Најбоља основна школа:
- ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИХ ШКОЛА
Специјалне дипломе:
- Филипу Петрићу, Католички школски центар "Иван Мерц" Бања Лука
- Групи ученика, Школа ученика у привреди Бања Лука
- Групи ученика, Технолошка школа Бања Лука
- Ликовној секцији, Медицинска школа Бања Лука
- Ликовној секцији, Економска школа Бања Лука
- Драгани Стојаковић и Бранку Шалабалији, Електротехничка школа Приједор
- Раденку Бановићу и Борису Јошкићу, Електротехничка школа Приједор
- Стефану Пришићу, Сашки Гојковић, Александру Стевићу, Тамари Илић, Немањи Ристићу, Зорици Гачић и Жељки Дамјановић, Економска и трговинска школа Добој
- Ђорђу Манојловићу, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Средњошколском центару GAUDEAMUS Бања Лука
Бронзане плакете:
- Јовани Грозданић, Технолошка школа, Бања Лука
- Невену Ћурлићу и Данијелу Томашевићу, Електротехничка школа "Никола Тесла", Бања Лука
- Ведрану Савићу и Михајлу Бојановићу, Средњошколски центар GAUDEAMUS, Бања Лука
- Браниславу Шњеготи, Економска школа, Бања Лука
- Драгиши Гачићу, Далибору Ђанићу и Миодрагу Милошевићу, Средња школа, Прњавор
Сребрне плакете:
- Јелени Јеремић, Технолошка школа Бања Лука
- Бојану Нинковићу, Технолошка школа Бања Лука
- Географској секцији Гимназије Бања Лука: Константину Томовићу, Давиду Гатарићу, Николи Поповићу
- Милошу Вујановићу и Алдину Хузеировићу, Електротехничка школа "Никола Тесла" Бања Лука
- Милошу Ћурковићу, Сергеју Жабићу, Војиславки Лазичић и Наталии Кукољ, Средња пословна школа Бања Лука
- Харису Арнаутовићу и Николи Марину, Електротехничка школа Приједор
Златне плакете:
- Милици Сумрак, Економска школа Бања Лука
- Ивони Штрбац, Средњошколски центар GAUDEAMUS Бања Лука
- Немањи Островићу и Тамари – Елени Раденковић, Технолошка школа Бања Лука
- Млађену Томашу, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Николи Нинковићу, Техничка школа Требиње
Признање за изузетан рад ван категорија:
- Милицa Станаревић, Економска школа Бања Лука
Најбољи рад средњих школа:
- Eкспонат "Аутоматизовани паркинг" ученика: Предрага Манојловића, Милана Ковачине и Милоша Стевановића, Техничка школа Требиње
Најбољи ментор средњих школа:
- Слободан Рашић, Технолошка школа Бања Лука
Најбоља средња школа:
- Технолошка школа Бања Лука
КАТЕГОРИЈА РАДОВИ НАСТАВНИКА И ПРОФЕСОРА
Најбољи наставнички рад:
- Сања Бабић, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука, за рад "Информатичко – комуникациона средства у процесу припреме и реализације наставног часа"
Најбољи наставнички рад:
- Драшко Грбић, ОШ "Петар Кочић" Приједор, за рад "Примјена геогебре у предметној настави информатике"
Најбољи професорски рад:
- Слободан Ивковић, Машинска школа Приједор, за рад "Примјена информатичке технологије у образовању"
Најбољи професорски рад:
- Тијана Пауновић, Економска и трговинска школа Добој, за рад "Е-учионица математике"
КАТЕГОРИЈА ФАКУЛТЕТА
Бронзане плакете:
- Жељку Илићу, Електротехнички факултет Бања Лука
Сребрне плакете:
- Рајку Гојковићу, Зорану Илићу, Неџаду Косовићу, Срђану Касаповићу, Адису Хускићу и Харису Кебићу, Паневропски универзитет "Апеирон", Факултет информационих наука Бања Лука
Златне плакете:
- Мирзи Рамичићу, Зорану Илићу, Амеру Мунџићу и Дејану Ђајићу, Паневропски универзитет "Апеирон", Факултет информационих наука Бања Лука
КАТЕГОРИЈА ИНОВАТОРА ИЗ САВЕЗА И УДРУЖЕЊА
Специјалне дипломе:
- Јови Божићу, Бања Лука
- Петру Радуловићу, Лакташи
- Зорану Јевђићу, Бијељина
- Драгани Штрбац, Бања Лука
- Милици Бабић, Источно Сарајево
- Биљани Васић, Градишка
- Мурату Рекановићу, Бихаћ
- Сашенку Садиковићу, Љубушки
- Енверу Ибровићу, Сарајево
- Енесу Хоџићу, Сарајево
- Chao-Huang Wei, Тајван
- Tzu-Chich Wei, Тајван
- Милошу Станковићу, Београд
- Невени Бороја, Београд
- Милошу Соро, Зрењанин
- Горану Громану, Београд
- Снежани Јеремић, Београд
- Савезу иноватора Загреб
- Богдану Латасу, Загреб
- Луки Јурићу и Данијелу Гуја, Загреб
- Матеу Јакшићу и Филипу Ћибарићу, Загреб
- Луцији Машкарин, Загреб
- Милораду Тафра, Херцег Нови и Миладину Кнежевићу, Београд
Бронзане плакете:
- Славиши Татићу, Лакташи
- Јосипу Гујићу, Какањ
- Игору Миоковићу, Београд
- Андрији Ганићу и Луки Леко, Загреб
Сребрне плакете:
- Ивану Келеменовићу, Загреб
- Јосипу Гујићу, Какањ
- Миладину Кнежевићу, Београд
- Игору Пухару, Загреб
- Далибору Роквићу и Ратку Васићу, Градишка
- Слађану Јелачи, Бања Лука
Златне плакете:
- Ненаду, Мирославу и Драгану Тешићу, Котор Варош
- Сњежани Кесеровић, Бања Лука
- Др Аднану Диздару, Сарајево
- Браниславу Ковачевићу, Београд
- Давору Гусићу, Загреб
Захвалнице:
- КОРС д.о.о., Бања Лука
- Градској развојној агенцији, Бања Лука
- Институту заштите ИС, БиХ
- Microsoft, БиХ
- ЛАНАКО д.о.о., Бања Лука
- БИБЛИОНЕР, Бања Лука
- ELDA LUX d.o.o., Лакташи
- Ауспух сервису Јелача, Бања Лука
Признање специјално:
- Едукационом центру ЕЦДЛ д.о.о. из Бања Луке за учешће и изузетан допринос на 14. Изложби ИНОСТ МЛАДИХ 2012
- Удружењу иноватора Лакташи за учешће и изузетан допринос на 14. Изложби ИНОСТ МЛАДИХ 2012
Признање са златном плакетом:
- MESING STIL-у из Александровца за специјалну медицинску опрему и презентацију производа
- Фирми SILK, Самосталном предузетнику Драгољубу Бојанићу, Бања Лука
- Гордану Вукелићу, савјетнику министра науке и технологије за изузетан допринос постицају развоја иноваторства у Републици Српској
Признање "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2012":
- Срђану Сладојевићу из Бања Луке за експонат "Ултратанки ЛЕД расвјетни модул"
Признање "ИНОВАТОР 2011":
- Звјездану Вишту из Добоја за реализовану иновацију у производ "Вакуум преса са мембраном".
|