Naučno-stručni skup "Tehnološke inovacije - generator privrednog razvoja" PDF Štampa El. pošta
sreda, 12 septembar 2018 08:48
- Poziv za učešće -

SAVEZ INOVATORA REPUBLIKE SRPSKE, PRIVREDNA KOMORA REPUBLIKE SRPSKE I
REPUBLIČKA AGENCIJA ZA RAZVOJ MALIH I SREDNjIH PREDUZEĆA

organizuju 6. naučno-stručni skup sa međunarodnim učešćem:

"TEHNOLOŠKE INOVACIJE – GENERATOR PRIVREDNOG RAZVOJA"

koji će se održati 12. novembra 2018. godine, sa početkom u 10.00 časova u Privrednoj komori RS, Đure Daničića 1/2, Banja Luka.

Pokrovitelj naučno-stručnog skupa je Ministarstvo nauke i tehnologije Republike Srpske.

Cilj naučno–stručnog skupa je da okupi eksperte i druge kompetentne ličnostii iz institucija, privrede i organizacija, radi razmjene informacija, iskustava i stavova u primjeni inovacija, da se razmjene iskustva iz razvoja nacionalnih inovacionih sistema susjednih zemalja i dr.zemalja, te konačno sagledati mogućnosti primjene pozitivnih rješenja u Republici Srpskoj i BiH, i iste predložiti nadležnim institucijama.

Prezentovani radovi biće objavljeni u Zborniku radova, a učesnicima će se dodjeliti certifikati.

Tematske oblasti su:
  • Inovacije u proizvodnji
  • Inovacije u uslugama
  • Inovacije u informativnim tehnologijama
  • Tehnološke inovacije i ekologija
  • Inovacije u marketingu i dizajnu
  • Obrazovanje i tehnološke inovacije
  • Ekonomski efekti inovacija
  • Infrastruktura za podršku inovatorstva
  • Zaštita intelektualne svojine

Prijave o učešću i apstrakt rada dostavljaju se do 31.10.2018. godine.

Dodatne informacije se mogu dobiti putem elektronske pošte: Ova adresa el. pošte zaštićena je od spam napada, treba omogućiti JavaSkript da biste je videli ili na telefon/faks: + 387 51 461 200. Osoba za kontakt je Ljubiša Pašić - sekretar Saveza inovatora RS (+ 387 65 483 960).

Predsjednik Naučnog odbora
Prof. dr Milan Đudurović