Konkurs za izbor najboljih učeničkih literarnih i likovnih radova na temu "Život i djelo Nikole Tesle" PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 04 februar 2016 23:45

Povodom 160 godina od rođenja Nikole Tesle, Republički pedagoški zavod i Savez inovatora Republike Srpske raspisuju Konkurs za izbor najboljih literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola u Republici Srpskoj na temu "Život i djelo Nikole Tesle".

Imajući na umu značaj života i djela Nikole Tesle za srpski narod u cjelini, kao i za svjetsku javnost, pozivamo učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Srpskoj da u literarnom i likovnom radu izraze svoja osjećanja prema životu i djelu ovog srpskog naučnika i stvaraoca.

Na Konkursu mogu učestvovati svi učenici osnovnih i srednjih škola Republike Srpske.

Konkurs je nagradnog karaktera, a nagrade će se dodijeliti autorima najboljih literarnih i likovnih ostvarenja, u konkurenciji osnovnih i u konkurenciji srednjih škola. Nagrade za najbolje literarne i likovne radove koje će biti dodijeljene na izložbi "INOST MLADIH 2016" u aprilu 2016. godine će obezbijediti Savez inovatora Republike Srpske.

Kada je u pitanju literarno stvaralaštvo, preporučujemo da škola odabere i Zavodu dostavi do tri najuspješnija literarna rada. Literarni radovi mogu da budu prozni tekst ili poezija. Prozni tekst ne može da bude duži od tri pisane stranice.

Za likovne radove propozicije su sljedeće:
  • Radovi se ne šalju pojedinačno, nego škola šalje mapu (kolekciju) od 5 radova.
  • Pored nagrada za najbolja pojedinačna ostvarenja, nagrada će biti dodijeljena i jednoj školi za najbolju mapu.

Literarne i likovne radove slati na adresu:
Republički pedagoški zavod,
Miloša Obilića 39
78000 Banja Luka, sa naznakom "Konkurs – Život i djelo Nikole Tesle".

Rok za dostavu radova je 20. mart 2016. godine.

• PRIJAVNI LIST MOŽETE PREUZETI  [OVDJE]