ИНОВА-МЛАДИ 2015
ИНОВА-МЛАДИ 2015 ПДФ Штампа Ел. пошта
петак, 22 мај 2015 15:57

15. Изложба иновација Загребачких основних, средњих школа и студената с међународним учешћем одржана је 09. маја 2015 у Загребу на Факултету стројарства и бродоградње.

На изложби је учествовало 420 излагача који су представили 290 својих иновација из основних и средњих школа, факултета и удружења из Хрватске, Словеније, Србије и БиХ.

На овогодишњој изложби изложени су изузетно занимљиви и атрактивни радови основних, средњих школа и факултета.

Савез иноватора РС у сарадњи сашколама из РепубликеСрпске организовао је учешће 8 школа из Републике Српске (Бања Лука, Прњавор, Приједор и Теслић),које су успјешно презентовале 35 радова од 60 аутора, за које је додељено 34 плакете. Уручивање признања предвиђено је за 26. мај 2015. године.


СПИСАК ДОДЈЕЉЕНИХ ПРИЗНАЊА НА 'ИНОВА-МЛАДИ 2015' ШКОЛАМА ИЗ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

РБ НАЗИВ РАДА УЧЕНИЦИ МЕНТОРИ ШКОЛЕ ПРИЗНАЊА
1. РОБИКО И РУБИКОВА КОЦКА Андреј Шева, Иван Кошчица, Филип Драгојловић, Бојан Павић Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука С
2. ОРИГАМИ ФИГУРЕ Лука и Душан Мачкић Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука Б
3. БРУСИЛИЦА ЗА ТЕХНИЧКЕ РАДОВЕ ОД ШПЕРПЛОЧЕ Синиша Роквић и Милош Штркић Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука С
4. СТАЛАК ЗА НАКИТ ОД ПЛАСТИЧНИХ ФЛАША Валентина Кнежевић Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука С
5. ЗВУЧНИЦИ ЗА ИЗЛЕТ Михајло Самарџија Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука С
6. САТ ОД CD-а, ДИЈЕЛОВА ТАСТУРЕ И ОКВИРА CD-а Ренато Стопић Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука С
7. ПАНЦИРНА ПЛОЧА Александар Ћургуз Татјана Медаревић ОШ „Алекса Шантић“ Бања Лука З
8. „EKONOMIJA CHECK“ Јелена Ћулибрк Татјана Трнинић Економска школа Бања Лука Б
9. „ПЕРСПЕКТИВА ЗА МЛАДЕ“ Славица Ожеговић, Јована Куриџа Татјана Трнинић Економска школа Бања Лука З
10. ПРЕДУЗЕТНИШТВО Жељана Поповић Татјана Трнинић Економска школа Бања Лука Б
11. „ЛЕКСИКОН СТРАНИХ РИЈЕЧИ И ИЗРАЗА - ВУЈАКЛИЈА“ Милица Радуловић, Драгана Кузмановић Мр Гордана Дошеновић-Пејичић, Слободар Пејичић Економска школа Бања Лука С
12. ЕКОНОМСКИ РЈЕЧНИК Бранислав Шњегота Слободар Пејичић Економска школа Бања Лука Б
13. eУЏБЕНИК: МОНЕТАРНА ЕКОНОМИЈА И БАНКАРСТВО Марија Милиновић, Тијана Цигановић Милена Звјерац Економска школа Бања Лука С
14. ФИЛМОПЕДИЈА Давид Тривић, Синиша Радусиновић Драган Звјерац Економска школа Бања Лука Б
15. ЛИКОВНИ РАДОВИ И КРЕАТИВНА РАДИОНИЦА Ликовна секција: Бранковић Исидора, Зубовић Михајло, Радинковић Ана, Божић Персида, Плавшић Николина, Јанковић Ања, Дринић Татјана Бранка Милошевић Шњегота, проф Економска школа Бања Лука З
16. ГОДИШЊАК ПРЕДУЗЕЋА ЗА ВЈЕЖБУ Милица Сумрак Наташа Милијашевић, Радојка Вранеш, Гојко Мијатовић Економска школа Бања Лука С
17. ФОРМУЛА ЈЕ ВОЉА Сандра Благојевић Слободан Рашић Технолошка школа Бања Лука З
18. СКЕН ФОТОГРАФИЈА (ФОТОГРАМ) Наташа Свјетлановић Слободан Рашић Технолошка школа Бања Лука Б
19. „МАТИЦА, ВИЈАК, БОР, ЧЕМПРЕС“ Слађана Шукало Слободан Рашић Технолошка школа Бања Лука Б
20. „ЗИМСКА ИДИЛА“ Невена Јокановић Слободан Рашић Технолошка школа Бања Лука С
21. ПРИМЈЕНА ИНОВАЦИЈЕ “ДБД“ У ПРАКСИ Драган Убипарип, Милош Мандић, Бошко Крупљанин, Милица Дамјановић Сања Цвијић Вучковић Грађевинска школа Бања Лука З
22. еУПРАВА Павле Јанковић, Ненад Вујасиновић, Гаврило Продановић, Александар Вујасиновић MSc Александар Ристић Гимназија Прњавор Б
23. LocationSmartAlarm Павле Јанковић, Ненад Вујасиновић, Гаврило Продановић MSc Александар Ристић Гимназија Прњавор С
24. SmartDJ Player Павле Јанковић, Ненад Вујасиновић, Гаврило Продановић MSc Александар Ристић Гимназија Прњавор Б
25. antiFlood Драгош Стругар, Лука Јанковић, Никола Новарлић MSc Александар Ристић Гимназија Прњавор Б
26. „КАПЕ“ - кактус, махуна,бијела рада, јагода,ананс,цвијет, кестен Ликовна секција Маја Јовић Црнчевић ОШ „Петар Кочић“ Приједор Б
27. БОЈЕ СУ У НАМА – анимирани филм Јована Милановић Драшко Грбић ОШ „Петар Кочић“ Приједор Б
28. ХИДРАУЛИЧНА ДИЗАЛИЦА Јована Милановић Слободан Радојчић ОШ „Петар Кочић“ Приједор С
29. ЈАКУБОВЕ СТЕПЕНИЦЕ (степенице ка небу) Гајић Мирко, Бркић Саша Матијаш Илија Електротехничка школа Приједор З
30. УПРАВЉАЊЕ РАСВЈЕТОМ ПОМОЋУ GSM МРЕЖЕ Брдар Немања, Гајић Никола Матијаш Илија Електротехничка школа Приједор З
31. ТЕРЕМИН Харис Арнаутовић, Немања Ћибић Горан Кнежевић, Мирослав Поповић Електротехничка школа Приједор С
32. НАПАЈАЊЕ МОБИЛНОГ ТЕЛЕФОНА ПОМОЋУ ВЈЕТРОГЕНЕРАТОРА Самир Пашалић Драгић Милан Електротехничка школа Приједор С
33. КАПАЦИТИВНИ ПЛОЧНИК КАО ОБНОВЉИВИ ИЗВОР ЕЛЕКТРИЧНЕ ЕНЕРГИЈЕ Александар Петковић Бојан Радишковић СШ „Никола Тесла“ Теслић З
34. ОБНОВЉИВИ ИЗВОР ЕЛ. ЕНЕРГИЈЕ НА ОБУЋИ Александар Петковић Бојан Радишковић СШ „Никола Тесла“ Теслић С



ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015

ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015

ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015

ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015 ИНОВА-МЛАДИ 2015