Међународна изложба "ИНОСТ МЛАДИХ 2015"
Међународна изложба "ИНОСТ МЛАДИХ 2015" ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 30 април 2015 10:35

У организацији Савеза иноватора РС и Удружења иноватора града Бања Лука одржана је 17. Међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва "ИНОСТ МЛАДИХ" од 15. до 17. априла 2017. године у Дому омладине Бања Лука. Покровитељи изложбе били су Министарство науке и технологије и Град Бања Лука.

На изложби је представљено 335 радова од 447 аутора и то са учешћем 35 школа, факултета, савеза, институција и фирми из: РС-БИХ, Србије, Хрватске, Швајцарске, Руске Федерације, Украјине и Тајпека.

Изложбу је отворио Министар науке и технологије Републике Српске Јасмин Комић, који се пригодном бесједом обратио учесницима и присутнима изражавајући задовољство чињеницом да се ова манифестација одржава 17. пут.

Током изложбе (16.04.2015.), у просторијама Привредне коморе РС, одржан је и округли сто на тему "ИКТ и вршњачка едукација у образовању", у суорганизацији Савеза иноватора РС, Гимназије Бања Лука, Ланако Бања Лука и Привредне коморе РС.

Међународни жири је на основу постојећих критеријума додијелио укупно 63 признања и то: 53 медаље (17 бронзаних, 16-сребних и 20-златних) и 10 посебних признања.

За најбоље школе проглашене су: ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука и Средња школа "Никола Тесла" Теслић.

Посебна признања додјељена су:
  • Признање са златном плакетом: Рашић Слободану, Бања Лука - за мини изложбу поводом 65. годишњице оснивања и 55. година иновација предузећа "Чајавец" Бања Лука.
  • Признање: "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2015": Зечевић Милану из Брода - за експонат "ДБД – Дрво блок дрво елементи (блокови)"
  • Признање: "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2015 – гост учесник": Палић Марку из Трстеника, Србија; Ст. Гален, Швајцарска - за експонат "Вакумска обртна сушара"
  • Признање: "ИНОВАТОР 2014": Васић Ратку из Градишке - за властите иновације и изузетан допринос развоју иновасторства у Републици Српској.

На свечаном затварању изложбе у име гостију и награђених се захвалио потпредсједник Савеза проналазача Србије Анђелко Главашевић, истичући да је на изложби био приказан знатан број квалитетних радова а да је изложба била одлично организована.


ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015

ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015 ИНОСТ МЛАДИХ 2015



МЕЂУНАРОДНИ ЖИРИ у саставу:
  1. Проф. др Милан Ђудуровић (Савез иноватора РС)
  2. Миленко Даниловић, дипл инж. (Ауто-мото савез РС)
  3. Сњежана Станојевић, дипл. инж. (Институт за интелект.својину БиХ)
  4. Мр Бојан Кнежевић, (Машински факултет Бања Лука)
  5. Зоран Богдановић, дипл. инж. (Републички педагошки завод)
  6. Мр Мирослав Цимеша (ЕТШ "Никола Тесла" Београд)
  7. Жељко Шафран, проф. (Савез иноватора Загреба)
  8. Мр Дино Косић (ЕТФ)
  9. Мр Велибор Ђалић (ЕТФ)
  10. Мр Гордана Лиховић (Савез иноватора РС)
  11. Мр Радана Савановић (УИГБЛ)
  12. Мр Сњежана Максимовић (ЕТФ)
  13. Мр Славица Савић (ЕТФ)
  14. Милан Бањац, дипл. инж. (Привредна комора РС)
  15. Драган Звјерац, дипл. инж. (Бања Лука)
  16. Миле Чанковић, дипл. инж. (Привредна комора РС)
  17. Слободар Пејчић,проф. (Економска школа Бања Лука)
  18. Љубица Радишић, проф. (УИГБЛ)
  19. Славко Елијаш, дипл. (Удружење проналазача Приједор)
  20. Лука Бркљачић, проф. (Савез иноватора Загреба)
  21. Ненад Ћурлић, академски сликар вајар (УИГБЛ)
  22. Доц Миодраг Манојловић, мр. умјетности и дизајна (УПС Бања Лука)
  23. Сања Даниловић, дипл. арх. и сликар (УИГБЛ)
  24. Ердован Катан, новинар (Бања Лука)
  25. Саша Терзић, глумац (Бања Лука)
  26. Јелена Вујасиновић, апсолвент Академије умјетности УБЛ

Од 350 пријављених радова прегледао је 335 од 447 аутора и на основу постојећих критеријума додијелио је укупно 63признања и то: 53 медаља (17 бронзаних, 16-сребних, 20-златних) и 10 посебних признања.


ЖИРИ ЈЕ ПРОГЛАСИО И ДОДИЈЕЛИО СЉЕДЕЋА ПРИЗНАЊА:

I ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Специјалне дипломе:
  1. Билић Јелени, ОШ "Ђура Јакшић" Каћ
  2. Бабић Миодрагу, ОШ "Ђура Јакшић" Каћ
  3. Вулић Тамари и Исаков Габриели, ОШ "Ђура Јакшић" Каћ
  4. Мијатовић Сави, ОШ "Петар Кочић" Приједор
  5. Станић Бланки, ОШ "Петар Кочић" Приједор
  6. Ђукић Слободану, ОШ "Петар Кочић" Приједор
  7. Станић Бланки и Грубан Бранки, ОШ "Петар Кочић" Приједор
  8. Ученицима школе, ОШ "Холандија" Слатина, Лакташи
  9. Љиљана Парић, Исидора Драгичевић, Матеја Хричак, Маша Максимовић, Андреј Чорокало, Азра Хусеинагић, Андреј Врањеш, Растко Зринић, Јован Пајић, Катарина Кнежевић и Лара Милановић, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука
  10. Гвозден Теодори, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  11. Ћургуз Александру, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  12. Роквић Синиши и Штркић Милошу, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  13. Вејновић Марку, ОШ "Јован Цвијић" Бања Лука

Бронзане плакете:
  1. Цап Владимиру, ОШ "Ђура Јакшић" Каћ
  2. Милановић Јовани, ОШ "Петар Кочић", Приједор
  3. Максимовић Маши, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука
  4. Гатарић Николи и Јовић Лани, ОШ "Змај Јова Јовановић" Бања Лука
  5. Кнежевић Валентини, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  6. Брнић Бруни, ОШ "Сесветска села", Загреб

Сребрне плакете:
  1. Панић Гојку и Бирач Дарку, ОШ "Ђура Јакшић" Каћ
  2. Информатичкој секцији, ОШ "Свети Сава" Нови Град
  3. Вејновић Марку,ОШ "Јован Цвијић" Бања Лука
  4. Кукавица Хелени, ОШ "Бранко Радичевић" Бања Лука

Златне плакете:
  1. Ликовној секцији, ОШ "Петар Кочић" Приједор
  2. Мачкић Лука и Мачкић Душан, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  3. Кошчица Ивану, Шева Андреју, Павић Бојану и Драгојловић Филипу, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
  4. Шћулац Звонимир и Секулић Свен, ОШ "Франа Галовића" Загреб

Признање "Најбољи наставнички рад" са златном плакетом:
  • Хотић Енеа, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука


Признање "Најбољи рад основних школа"
  • Милановић Јовани, ОШ "Петар Кочић" Приједор, за рад "Боје су у нама – анимирани филм"

Признање "Најбољи ментор":
  • Медаревић Татјани, ОШ „Алекса Шантић“, Бања Лука

Признање "Најбоља основна школа" (пехар):
  • ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука



II СРЕДЊЕ ШКОЛЕ

Специјалне дипломе:
  1. Станојевић Милану и Томић Мирославу, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
  2. Брдар Немањи и Гајић Николи, Електротехничка школа Приједор
  3. Башић Мирјана и Драгић Наташа, Угоститељско-економска школа Приједор
  4. Глишић Игору, Економска школа Бања Лука
  5. Мушић Николини, Економска школа Бања Лука
  6. Ојданић Зорани, Економска школа Бања Лука
  7. Поповић Жељани, Економска школа Бања Лука
  8. Буха Милици, Економска школа Бања Лука
  9. Шњегота Браниславу, Економска школа Бања Лука
  10. Тривић Давид и Радусиновић Синиша, Економска школа Бања Лука
  11. Радош Будиши, Економска школа Бања Лука
  12. Јокановић Невени, Технолошка школа Бања Лука
  13. Свјетлановић Наташа, Технолошка школа Бања Лука
  14. Рамић Нерису и Куртјак Кристини, КШЦ "Иван Мерц" Бања Лука
  15. Тодоровић Дајани, Кравић Бојану и Ђукић Срећку, Грађевинска школа Бања Лука
  16. Милановић Аници, Грађевинска школа Бања Лука
  17. Танасић Јовани и Самарџија Лани, СШЦ "Гаудеамус" Бања Лука
  18. Рашета Драгану и Адамовић Димитрију, Гимназија Бања Лука
  19. Лајић Романели, Радовановић Анђели, Петковић Сари, Ћосић Марку, Ритан Владани, Латиновић Сари, Спасојевић Сари, Фенингер Пејџ, Гест Алесандри и Видовић Николи, Гимназија Бања Лука
  20. Миљковић Филипу, Рајилић Сретену и Дивљак Луки, Гимназија Бања Лука
  21. Аћимовић Адријани, Стакић Ивани, Драгојевић Марини, Абдић Романели, Гаврић Ранки, Граховац Николини, Моравац Огњено, Антић Душану, Дринић Драгану и Рибић Милани, Гимназија Бања Лука
  22. Драмској секцији – Радановић Анђели, Вукадин Марији, Станишљевић Зорици, Дујаковић Марку и Батар Драги, Гимназија Бања Лука
  23. Роберт Сигурњак, Техничка школа "Руђера Бошковића", Загреб

Бронзане плакете:
  1. Батинић Бојану, Божић Драгану и Ђумић Драгану, Средња школа "Иво Андрић" Прњавор
  2. Љубоја Марку, СШЦ "Никола Тесла" Брод
  3. Лукић Влади, Дабић Жарку, Мургуз Аднану, Чавић Дејану и милановић Аници, Грађевинска школа Бања Лука
  4. Бабић Новици, ЕТШ "Никола Тесла" Бања Лука
  5. Радуловић Милици и Кузмановић Драгану, Економска Бања Лука
  6. Пешић Марти, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб

Сребрне плакете:
  1. Дрндаревић Николи и Џалета Милошу, ЕТШ "Никола Тесла" Београд
  2. Саобраћајна секција, Средња школа "Никола Тесла" Теслић
  3. Продановић Гаврилу, Вујасиновић Ненаду и Јанковић Павлу, Гимназија Прњавор
  4. Кецман Младену, Петровић Саши, Жилић Горану, Галић Драгану и Давидовић Дејану, Техничка школа Бања Лука
  5. Јовановић Сањи, Технолошка школа Бања Лука
  6. Баричевић Тони, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
  7. Гмајнић Роберу, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб

Златне плакете:
  1. Дрндаревић Николи и Џалета Милошу, ЕТШ „Никола Тесла“ Београд
  2. Колунџија Дејани, Танасић Данијели и Миловановић Николини, СШЦ "Сребреница" Сребреница
  3. Томић Бојану и Томић Игору, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
  4. Мирчић Недељку и Бијелић Данијелу, Електротехничка школа Приједор
  5. Продановић Гаврилу, Вујасиновић Ненаду и Јанковић Павлу, Гимназија Прњавор
  6. Ожеговић Славици и Куриџа Јовани, Економска школа Бања Лука
  7. Самарџија Лани, СШЦ "Гаудеамус" Бања Лука
  8. Бабић Стефану, Радуловић Ђури, Лазић Бојану, Вучановић Милану, Ђурић Драгану, Којадиновић Срђану, Бајић Алекси, Ворун Михајлу, Ратковић Ђорђу, Хајрић Анелу и Хамзић Мишелу, ЕТШ "Никола Тесла" Бања Лука
  9. Убипарип Драгану, Ђурђевић Ањи, Дамјановић Милици, Мандић Милошу, Крупљанин Бошку и Гвозден Стојану, Грађевинска школа Бања Лука
  10. Манојловић Ивану, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб

Признање "Најбољи рад средњих школа - аутоматика":
  • Петковић Александар, Средња школа "Никола Тесла" Теслић, за експонат "Плочник као извор електричне енергије"

Признање "Најбољи рад средњих школа - информатика":
  • Вујасиновић Ненад, Продановић Гаврило, Вујасиновић Александар и Јанковић Павле, Гимназија Прњавор, за рад "Е – управа"

Признање "Најбољи ментор":
  • Мр Ристић Александар, Гимназија Прњавор

Најбоља средња школа (пехар):
  • Средња школа „Никола Тесла“, Теслић



III ФАКУЛТЕТИ, ОРГАНИЗАЦИЈА И САМОСТАЛНИ ИЗЛАГАЧИ

Специјалне дипломе:
  1. Ковачић Марину, Факултет кемијског инжењерства и технологије, Загреб
  2. Ковачић Марин, Кристиан Екатарини, Хуљев Карли и Шварц Анери, Факултет кемијског инжењерства и технологије Загреб
  3. Јаков Солдић и Јосип Хорват, Факултет стројарства и бродоградње, Загреб
  4. Бороја Невена, Београд
  5. Хајдаревић Амини и Хујић Јасни, Унско-Сански колеџ, Бихаћ
  6. Фетахагић Миралем, Сарајево
  7. Османовић Зехрудин, Тузла
  8. Самарџић Владимир, Требиње
  9. Ждрња Миленко, Брод
  10. Милица Бабић, Источно Сарајево
  11. Илија Михаљчић, Турјак
  12. Шокчевић Анђела, Турјак
  13. Божић Драженко, Бања Лука
  14. Марковић Бранислав, Бања Лука

Бронзане плакете:
  1. Милићевић Ивану, Посушје
  2. Берић Томи, Берић Милани и Јанковић Миливоју, Рибник
  3. Иљић Слободану, Шамац
  4. Бенковић Јожи, Бања Лука
  5. Касаловић Драгољуб, Бања Лука

Сребрне плакете:
  1. Бороја Митар, Београд
  2. Пузић Раденко, Градишка
  3. Чичић Александар, Градишка
  4. Халиловић Авдо, Кладањ
  5. Црнић Славко, Шијан Данијела и Шијан Диана, Бања Лука

Златне плакете:
  1. Кудузовић Фахрудину, Тузла
  2. Зечевић Милану, Сијековац, Брод
  3. Делетић Милоје, Бања Лука
  4. Бенковић Јожи и Миланко Далибору, Бања Лука

Признање са златном плакетом:
  • Рашић Слободану, Бања Лука, за мини изложбу поводом 65. годишњице оснивања и 55. година иновација предузећа "Чајавец" Бања Лука.


Признање "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2015"
  • Зечевић Милану из Брода за експонат "ДБД – Дрво блок дрво елементи (блокови)"


Признање "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2015 – гост учесник"
  • Палић Марку из Трстеник – Србија, Ст. Гален - Швајцарска за експонат "Вакумска обртна сушара"


Признање "ИНОВАТОР 2015"
  • Васић Ратку из Градишке за властите иновације и изузетан допринос развоју иновасторства у Републици Српској


17. април 2015. год.
Бања Лука

Предсједник жирија Предсједник
Организационог одбора
Проф. др Милан Ђудуровић Мр Милован Бајић