Izložba "INOVA MLADI 2011" PDF Štampa El. pošta
nedelja, 29 maj 2011 08:12
Na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu je 7. maja 2011. godine održana tradicionalna izložba inovacija mladih "INOVA MLADI 2011". Izložbu su organizovali Savez inovatora Zagreba, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Savez udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruga inovatora FSB-a i zagrebačke udruge mladih inovatora.

Ove godine na izložbi je učestvovalo 450 izlagača koji su predstavili 256 svojih inovacija iz 67 škola, fakulteta i udruga. Kao i svake godine na izložbi su sudjelovali izlagači iz Hrvatske (Osijek, Beli Manastir, Dugo Selo, Velika Gorica, Šibenik, Samobor, Karlovac, Rijeka), kao i gosti iz BiH i Srbije (Sarajevo, Banja Luka, Prijedor, Subotica, Sremska Mitrovica).

Na izložbi je učestvovalo 7 škola iz Republike Srpske : OŠ Petar Kočić Prijedor, OŠ Branko Ćopić Banja Luka, Elektrotehnička škola Prijedor, Ekonomska škola Banja Luka, Tehnološka škola Banja Luka, Medicinska škola Banja Luka i SŠC GEMIT–APEIRON Banja Luka. Za prezentirane radove je dodjenjeno ukupno 26 priznanja. Svečana dodjela nagrada održana je 27. maja 2011. godine.

OŠ Petar Kočić Prijedor (11 – medalja)
1.Čudesna planetaGeografska sekcijaSvjetlana MarićZlato
2.Kviz "Geografko"Geografska sekcijaSvjetlana MarićZlato
3.ItalijaGeografska sekcijaSvjetlana MarićZlato
4.El. instalacijeInformatičko-inovatorska sekcijaLidija GrbićZlato
5.Elektronički otpad i okolišInformatičko-inovatorska sekcijaLidija GrbićZlato
6.Model viljuškaraDamjan RajlićDušanka DobrijevićZlato
7.Raspodjela i prenos el. energijeInformatičko-inovatorska sekcijaLidija GrbićSrebro
8.Model vjetroelektraneBojan KesićDušanka DobrijevićSrebro
9.Maketa naselja – alternativni izvori energijePredrag VučkovacSavan BijelićSrebro
10.Model stroja za rezanje drvetaSlaven KasapovićDušanka DobrijevićBronza
11.Učilo – alternativni izvori energijePredrag VučkovacSavan BijelićBronza

• Za rad "Itraživač" – video igricu, Ratko Radujković i Branislav Šnjegota iz OŠ Branko Ćopić Banja Luka, osvojili su zlatnu medalju.

Elektrotehnička škola Prijedor (2 – medalje i 1 – priznanje)
1.AhmesMilomir BabićOlivera BanjacZlato
2.Automatika za kišuMatore Marko, Nemanja ZđelarPredrag PanićBronza

Ekonomska škola Banja Luka ( 7 – medalja i 1 – priznanje)
(medalje)
1.Evropa na dlanu, web prez.Neda Petrović i Nikolina MiladinovićDragan ZvjeracBronza
2.Književnost za 3 i 4 razred EŠ sa riječnikomMilica RastokaGordana Došenović Pejičić
i Slobodan Pejičić
Bronza
3.Bonton, web prez.Aleksandra Mikača i Nataša VukovićMilena ZvjeracSrebro
4."Kreativnost", web prez.Milica Stanarević i Nataša BanovićMilena ZvjeracSrebro
5.Matematika za 1 razred SŠ, – multimedijalni udžbenikJelica RastokaSlobodan PejičićSrebro
6.Elektronski priručnik o radu u programu MS ACESS 2007Dijana BojićSlobodan Pejičić
i Nada Vulić
Zlato
7."Mali matematičar" - aplik. u Visual Basic-uSofija KrnetaGordana Šehović Zlato

• Za rad "Čudan svijet je oko nas", Nemanja Ostović učenik Tehnološke škola Banja Luka, dobiio je bronzanu medalju.
  • Elektrotehnička škola Prijedor je dobila posebno priznanje za najkompletniji nastup gosta na Inovi Mladih 2011.
  • Ekonomska škola Banja Luka je dobila posebnu nagradu za najuspešniju školu – gosta.
  • Posebnu nagradu je dobio Slobodan Rašić, prof.-mentor i grupa autora iz Tehnološke škole Banja Luka.
  • Posebnu nagradu za originalan nastup dobila je Medicinska škola Banja Luka.

Prijem za najuspješnije

inovatore Republike Srpske Prijem za najuspješnije