18. Međunarodna izložba inovacija, ideja i stvaralaštva INOST MLADIH je uspješno realizovana u periodu od 19. do 21. aprila u Domu omladine Banja Luka.
Međunarodni žiri je pregledao 344 rada (od ukupno 354 koliko je prijavljeno) od 595 autora, i na osnovu postojećih kriterijuma dodjelio je ukupno 110 priznanja, od čega 67 medalja (20 bronzanih, 21 srebrnih, 26 zlatnih) i 43 posebna priznanja.
18. Međunarodna izložba inovacija, ideja i stvaralaštva INOST MLADIH je uspješno realizovana u periodu od 19. do 21. aprila u Domu omladine Banja Luka.
Međunarodni žiri u sastavu:
- Prof. dr MilanĐudurović (Savez Inovatora RS)
- Milenko Danilović, dipl.inž. (AMS RS),
- Snježana Stanojević, dipl. inž. (Institut za intelektualnu svojinu BiH),
- Mr Dino Kosić (ETF), SŠ - automatika
- Mr Branislav Tejić (FTN Novi Sad), SŠ - automatika
- Mr Aleksandra Milanović, Banja Luka, SŠ - automatika
- Mr Velibor Đelić (ETF), SŠ - informatika
- Mr Snježana Maksimović (ETF), SŠ - informatika
- Mr Slavica Savić, SŠ - informatika
- Mr Gordana Lihović (Savez inovatora RS), SŠ - biznis planovi i dr.
- Aneta Vujanović (Gradska ravojna agencija), SŠ - biznis planovi i dr.
- Mr Zorana Kojović, Banja Luka, SŠ - biznis planovi i dr.
- Milan Banjac, dipl. inž. (Privredna komora RS), OŠ - informatika
- Dragan Zvjerac, dipl. inž. (Banja Luka), OŠ - informatika
- Mile Čanković, dipl. inž. (Privredna komora RS), OŠ - informatika
- Ljubica Radišić, prof. (UIGBL), OŠ - automatika
- Slavko Elijaš, dipl. (Udruženje pronalazača Prijedor), OŠ - automatika
- Nusret Ahmetović (Savez udruženja tehničke kulture u BiH), OŠ - automatika
- Nenad Ćurlić. akademski slikar vajar (UIGBL), likovni radovi
- Dalibor Danilović, apsolvent Akademije umjetnosti UBL, likovni radovi
- Erdovan Katan, novinar (Banja Luka), multimedijalne prezentacije
- Banjac Dragan (Dječije pozorište), multimedijalne prezentacije,
- Jelena Vujasinović, apsolvent Akademije umjetnosti UBL, multimedijalne prezentacije.
je pregledao 344 rada (od ukupno 354 koliko je prijavljeno) od 595 autora, i na osnovu postojećih kriterijuma dodjelio je ukupno 110 priznanja, od čega 67 medalja (20 bronzanih, 21 srebrnih, 26 zlatnih) i 43 posebna priznanja.
Priznanje "INOVATOR 2016":
Makrin Živi iz Bijeljine za mentorstvo i realizaciju nagrađenih radova: PAMETNA KUĆA, GLOBUS, PAMETNI PLASTENIK, ROBOTIZOVANO VOZILO, KACIGA ZA SLIJEPE, STADION, VODA, TESLIN TRANSFORMATOR, ROBOT MMI, RUČNA PROTIVPOŽARNA LOPTA I DRUGI, i doprinos afirmaciji i razvoju inovatorstva i preduzetništva u Tehničkoj školi "Mihajlo Pupin" u Bijeljini i u Udruženju inovatora Regije Bijeljina.
Priznanja za AUTORE, ORGANIZACIJE I SAMOSTALNE IZLAGAČE:
Specijalne diplome:
- Bakija Enveru i Grošić Hasanu, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Kadrić Asimu, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Klopić Melihi, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Močević Vladimiru, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Mihaljčić Iliji, Turjak
- Šokčević Anđeli, Turjak
- Božić Draženku, Banja Luka
- Tošić Vitomiru, Banja Luka
Bronzane plakete:
- Mia Leko, Klub mladih inovatora, Zagreb
- Kutule Zoranu, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Šahat Faruku, OŠ "Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo
- Krčmar Ljubomiru, Laktaši
- Tatić Slaviši, Laktaši
- Ćosić Brane, Laktaši
- Komlenac Ranku, Banja Luka
Srebrne plakete:
- Krajčinović Borisavu-Bori, Beograd
- Miloloža Klari, OŠ „Frana Galovića, Zagreb
- Alić Fikretu, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Grupi učenika, OŠ "Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo
- Momić Goranu, Laktaši
- Lihović Gordani, Banja Luka
- Jelači Slađanu, Banja Luka
- Komlenac Ranku, Banja Luka
Zlatne plakete:
- Karanović Stefanu, Grac, Austrija
- Olga Zofia Wiermiejczyk, Klub mladih inovatora, Zagreb
- Bojović Milanu, Savović Zoranu i Čabarkapa Obradu, Crna Gora
- Sadiković Sašenku, Asocijacija inovatora BiH, Sarajevo
- Grupi učenika, OŠ "Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo
- Risojević Saši, Čiča Igoru i Radanović Draganu, Visoka škola "Banja Luka Koledž", Banja Luka
- Vasić Nenadu, Teslić
- Nikolić Svetislavu, Laktaši
- Crnić Slavku, Banja Luka
Priznanja:
- Fakultetu tehničkih nauka Novi Sad
- Tejić Branislavu, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad
- Udruženju za tehnički odgoj mladih u BiH, Sarajevo
- Brajlović Nijazu, Udruženje za tehnički odgoj mladih u BiH, Sarajevo
- Korjenić Ešrefu, Savez udruženja tehničke kulture u BiH, Sarajevo
- Dobrača Hamzi, OŠ "Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo
- Rašić Slobodanu, Banja Luka
Zahvalnice (za podršku, aktivno učešće na izložbi Inost mladih i doprinos jubileju 160 godina od rođenja Nikole Tesle):
- New Moment – marketing agencija
- Agromehanika r.j. "Verno" Banja Luka
Priznanja za SREDNjE ŠKOLE:
Specijalne diplome:
- Strugar Dragoši, Pezer Marku, Novarlić Nikoli i Janković Luki, Gimnazija, Prnjavor
- Tomić Miroslavu i Stanojević Milanu, Tehnička škola "Mihajlo Pupin", Bijeljina
- Miljević Stefanu, Pavlica Andreju, Milaković Peđi, Ivetić Goranu i Mitrović Filipu, Katolički školski centar "Ivan Merc", Banja Luka
- Stojanović Luki i Svjetlanović Davidu, SŠC "Gaudeamus" Banja Luka
- Lazić Dejanu i Glišić Igoru, Ekonomska škola, Banja Luka
- Jagrović Lani Mačkić Jovani i Lekić Vesni, Ekonomska škola, Banja Luka
- Pejić Marku, Spasić, Aleksi i Šipragić Srđanu, Ekonomska škola, Banja Luka
Bronzane plakete:
- Aleksić Vasi, SŠ "Nikola Tesla", Teslić
- Milojica Dejanu, Elektrotehnička škola, Prijedor
- Mačkić Marku i Lajić Darku, Elektrotehnička škola, Prijedor
- Tomić Ivani, Tehnološka škola, Banja Luka
- Radulović Milici i Kuzmanović Dragani, Ekonomska škola, Banja Luka
- Branković Isidori, Todić Aleksandri, Repajić Tanji, Radulj Sandru, Mačkić Jovani, Božić Persidi, Zubović Mihajlu, Irić Dajani, Šipka Nikolini, Tamamović Andreju i Knežević Sari, Ekonomska škola, Banja Luka
Srebrne plakete:
- Runjevac Ani, Zec Milošu, Novokmet Tamari i Klimenta Jovani, Gimnazija "Jovan Dučić", Trebinje
- Bjelonić Dejanu, Kitić Danijelu, Knežević Nebojši i Tešić Nikoli, Centar srednjih škola "Ivo Andrić", Prnjavor
- Kovačević marku, Vokić Aleksandru, Vejinović Aleksandru i Đurić Sofiji, Ugostiteljsko-ekonomska škola, Prijedor
- Grupi učenika, Tehnološka škola, Banja Luka
- Rašeta Draganu, Đajić Ivani, Aleksić Aleksandru, Garić Vladanu, Jović Filipu, Gatarić Luki i Peševski Ivani, Gimnazija, Banja Luka
- Adamović Dimitriju, Đurđević milošu i Mitrović Kristijanu, Gimnazija, Banja Luka
- Kecman Mladenu i Davidović Dejanu, Tehnička škola, Banja Luka
Zlatne plakete:
- Milovanović Nikolini, SŠC "Srebrenica", Srebrenica
- Savić Mile, Lukić Darko i Stanojević Milan, Tehnička škola "Mihajlo Pupin", Bijeljina
- Kuridža Nenadu, Lazić Nenadu i Janjić Bojanu, Elektrotehnička škola, Prijedor
- Grupi učenika, Tehnološka škola, Banja Luka
- Radanović Jeleni, SC "Ljubiša Mladenović", Banja Luka
- Vučić Rastku, Vojin Dajani, Srdić Ivani i Vojin Draganu, Ekonomska škola, Banja Luka
- Prerad Damjanu, Udovčić marku, Babić Novici, Nišić Marku, Predojević Dejanu, Župljanin Srđanu i Dovedan Stefanu, ETŠ "Nikola Tesla", Banja Luka
Priznanje "Najbolji rad srednjih škola" INFORMATIKA:
- Mikić Saša, Berić Vukašin, Dugonjić Stefan, Stoljković Jovan i Todorović Stefan, Gimnazija, Banja Luka, za rad "Lena.exe"
Priznanje "Najbolji rad srednjih škola" AUTOMATIKA:
- Lipovčić Aleksandar, Galamić Nebojša, Peranović Rade i Irikšić Damir, SŠ "Nikola Tesla", Teslić, za eksponat "Smart PC"
Priznanje "Najbolji mentor" srednjih škola:
- Radišković Bojan, SŠ "Nikola Tesla", Teslić
- Kelečević Aleksandar, Gimnazija, Banja Luka
- Grbić Željko, Gimnazija, Banja Luka
Priznanje "Najbolja srednja škola":
Priznanja za OSNOVNE ŠKOLE:
Specijalne diplome:
- Ostojić Đorđu i Ostojić Luki, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Grupa učenika, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Grupa učenika, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Jerković Jasmini, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Jelavac Branislavi, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Šurlan Anastasiji, Stojnić anđeli i Brdar Ani Mirjani, OŠ "Jovan Cvijić", Brezičani - Prijedor
- Vukota danilu, Pešević Mariji i Radulović Andrei, OŠ "Desanka Maksimović", Prijedor
- Marinović Mariji, OŠ "Branko Ćopić", Prijedor
- Informatičkoj sekciji, "Petar Kočić", Prijedor
- Kezija Milošu, Đukić Boriscu, Kotić Nemanji, Indžić Alekseju i Vukadinović Dejanu, OŠ "Branko Radičević", Banja Luka
- Vučić Marku i Dragojević Nikoli, OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Pajić Jovanu, OŠ "Ivo Andrić", Banja Luka
Bronzane plakete:
- Likovna sekciji, OŠ "Jovan Dučić", Bijeljina
- Despot Dajani, OŠ "Jovan Cvijić" Brezičani, Prijedor
- Marić Bojanu, OŠ "Petar Kočić", Prijedor
- Likovnoj sekciji OŠ "Branko Radičević", Banja Luka
- Dedić Katarini, OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Arnautović Selmi, OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Pavić Bojanu, OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
Srebrne plakete:
- Brkljač Nemanji, OŠ "Desanka Maksimović", Prijedor
- Stanić Blanki i Milanović Bojani, OŠ "Petar Kočić", Prijedor
- Malbašić Kristijanu, OŠ "Branko Radičević", Banja Luka
- Mirecki Ani, Hajdarpašić Dženeti, Knežević Danilu, Janković Adrijani i Nenadić Nađi, OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
- Podrić Mii, Poparić Nikoli, Josipović Simi, Maksimović Milanu i Svitlica Risti, OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
- Rajčević Nikoli, OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
Zlatne plakete:
- Panić Gojku i Birač Darku, OŠ "Đura Jakšić", Kać
- Maksimović Milanu i Bilić Nemanji, OŠ "Branko Ćopić", Prijedor
- Kajtez Danijeli i Vujinović Barbari, OŠ "Branko Ćopić", Prijedor
- Informatičkoj sekciji, OŠ "Petar Kočić", Prijedor
- Zec Kaća, Jakovljević Ivana, Vujasin Ivana i Zajović Ivana, OŠ "Ivo Andrić", Banja Luka
- Učenicima devetih razreda, OŠ "Ivo Andrić", Banja Luka
- Radoje Ani, Buzadžija Anji, Kurušić Teodori, Bokan Milanu, Pavlović Stefanu, Bujak Igoru i Jeličić Matiji, OŠ "Ivo Andrić" Banja Luka
Priznanje "Najbolji rad osnovnih škola":
- Vukojević Aleksi i Stijepić Jovanu, OŠ "Branko Ćopić", Prijedor, za eksponat "Pista za avione"
Priznanje "Najbolji mentor" osnovnih škola:
- Bijelić Nebojša, OŠ "Branko Ćopić", Prijedor (posthumno)
Priznanje "Najbolja osnovna škola":
- OŠ "Branko Ćopić", Prijedor
|