Od 12. do 15. oktobra 2014. godine u Novom Sadu održan je 28. po redu Festival inovacija, znanja i stvaralaštva TESLA FEST '14, na kojem je prezentovano 167 eksponata i radova. U organizaciji Saveza inovatora iz Republike Srpske, pored članova Saveza učestvovalo je 6 srednjih škola sa ukupno 34 eksponata i rada od 39 autora.
Za izložene eksponate i njihovu prezentaciju dobijeno je 17 plaketa (6 zlatnih, 7 srebrnih i 4 bronzane). Savezu inovatora dodjeljen je GRAND PRIX za destogodišnju saradnju i doprinos TESLA FEST-u.
SPISAK PRIZNANjA ZA EKSPONATE AUTORA ČLANOVA SAVEZA INOVATORA RS
Zlatne plakete:
- SPLENGINE, Radoš Budiša, Banja Luka, Savez inovatora Republike Srpske.
Srebrne plakete:
- BIO TINKTURA, Saša Babić, Gradiška, Savez inovatora Republike Srpske.
- BETONSKI POKLOPCI ZA CESTOVNE ŠAHTOVE, Mirela Gačić, Gradiška, Savez inovatora Republike Srpske.
- DžEPNA PEPELjARA – MUŠTIKLA, Borko Babalj, Trebinje, Savez inovatora Republike Srpske.
Bronzane plakete:
- DRVO BLOK-DRVO, Milan Zečević, Sijekovac.
- PRIBOR ZA PRANjE LEĐA KOD KUPANjA, Jože Benković, Banja Luka.
- ŠTIT GUM, Ratko Vasić, Gradiška.
NAPOMENA: Priznanje za Savez inovatora Republike Srpske GRAND PRIX za desetogodišnju saradnju i doprinos uspehu Tesla Fest-a.
SPISAK PRIZNANjA ZA RADOVE AUTORA ŠKOLA IZ RS
Zlatne plakete:
- Gimnazija Prnjavor, za rad:
- "SMS Recovery Android Vaccum Cleaner", učenici - Gavrilo Prodanović, Nenad Vujasinović i Pavle Janković
- JU SŠ "Nikola Tesla" Teslić, za eksponat:
- LASERSKA HARFA, učenik - Aleksandar Petković.
- Ekonomska škola Banja Luka za radove:
- "DIGITALNA EKONOMIJA", učenik - Miodrag Milošević,
- "STRATEGIJA VRAĆANjA PLESA U BiH I EKONOMSKA ISPLATIVOST", učenica Jovana Bokan.
- SŠC GAUDEAMUS Banja Luka za radove:
- "SVIJET IZ MOG UGLA" – fotografije,
- "LIKOVNI RADOVI", učenik Lana Samardžija,
- "NASTAVA U PRIRODI", učenici - Anđela Sredić i Benjamin Šamić.
- Elektrotehnička škola Prijedor, za radove:
- JAKOBOVE STEPENICE, učenici – Saša Brkić i Mirko Gajić,
- PRIMJENA MREŽE MOBILNE TELEFONIJE U SISTEMU UPRAVLjANjA I TARIFIRANjA, učenika – Vučen Milenko i Mladen Berić.
Srebrne plakete:
- Gimnazija Banja Luka, za radove:
- "SimpleMath" i "Skyfall", učenici - Aleksandar Bejatović i Nenad Škobić
- Ekonomska škola Banja Luka za radove:
- "ZVUKOVI ŽIVOTINjA", učenik – Dejan Keserović,
- "EKONOMSKI KVIZ", učenik – Branislav Šnjegota,
- "OSNIVANjE HUMANITARNE ORGANIZACIJE I PRIJEDLOG UKLANjANjA PDV-a ZA DOBROTVORNE PRILOGE", učenik - Milica Gajić,
- "UDžBENIK PRAVA ZA DRUGI RAZRED EKONOMSKIH ŠKOLA", učenik - Milica Sumrak,
- "MREŽNI MARKETING", učenik - Dejan Stupar.
- SŠC GAUDEAMUS Banja Luka za radove:
- GRAFIČKI DIZAJN I PREDUZETNIŠTVO, učenici - Andrej Matić i Lana Samardžija Lana Samardžija,
- "KUĆNA MAŠINA ZA ORGANSKI OTPAD", učenik Kristijan Vučenović,
- "KONVERTOR VALUTA", učenici - Vedran Savić i Anđela Sredić,
- "GRAFITI SKOP" – Biznis plan, učenici - Andrej Matić i Vanja Milenkovski.
- Elektrotehnička škola Prijedor, za radove:
- GITARISKO LAMPAŠKO POJAČALO, učenik – Haris Arnautović,
- NEPREKIDNO NAPAJANjE PUMPE CENTRALNOG GRIJANjA, učenici – Emina Alić i Brdar Nemanja,
- KONTROLA ISPRAVNOSTIO SIGURAČA, učenici – Bojan Mijuk i Miloš Topić,
- KONTROLA NEPREKIDNOSTI ZAŠTITNOG VODA, učenik – Bojan Timarac
- Elektrotehnička škola Prijedor, za rad:
- UNIVERZALNA MOTALICA, učenici – Haris Arnautović i Boris Babić.
Bronzane plakete:
- Tehnološka škola Banja Luka za rad:
- T-ART, učenika - Nikola Gajić, David Radovančević, Stefan Preradović i Zoran Smiljić.
|