14. Izložba inovacija učenika zagrebačkih osnovnih, srednjih škola i studenata sa međunarodnim sudjelovanjem - "INOVA MLADI 2014" realizovana je 10. maja, a rezultati i priznanja su uručena 27. maja 2014. godine.
Iz Republike Srpske učestvovalo je: 3 osnovne škole, 5 srednjih škola i 1 visoka škola sa ukupno 74 eksponata od 83 autora. Postignuti su izuzetni rezultati jer je dobijeno 68 medalja, 1 novčana nagrada i 3 posebna priznanja.
SPISAK UČESNIKA, EKSPONATA I NAGRADA
OSNOVNE ŠKOLE
Redni broj |
Naziv rada / eksponata |
Autori |
Mentori |
Škola |
Medalja |
1. |
E-KARTA EVROPE |
Andrej Zvjerac |
Nataša Lero |
OŠ "Branko Radičević", Banja Luka |
Zlatna |
2. |
ORTOGONALNA PROJEKCIJA (softver) |
Teodora Vračar Anđela Prpoš |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
3. |
AKSONOMETRIJA (softver) |
Teodora Vračar Bojan Ardov |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
4. |
KARTEZIJEV SISTEM (softver) |
Anđela Prpoš Bojan Ardov |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
5. |
ROTACIJA (softver) |
Teodora Vračar Anđela Prpoš Bojan Ardov |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
6. |
DJECA SPAŠAVAJU PLANETU (softver) |
Teodora Vračar Anđela Prpoš Bojan Ardov |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
7. |
MAGNETIZA (softver) |
Teodora Vračar Anđela Prpoš |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
8. |
MODEL AVIONA I HELIKOPTERA |
Borislav Matić |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
9. |
MODEL STOLA SA 2 STOLICE |
Divna Vrhovac |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
10. |
MODEL SVJETL. INDIKATORA |
Aleksa Živković |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
11. |
MODEL MJEŠALICE |
Kristina Batoz |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
12. |
MODEL KAMIONA |
Stefan Plavšić |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
13. |
MODEL DIZALICE |
Miladin Prodan Marko Macura |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
14. |
MODEL HIDRAULIČNE DIZALICE |
Vedran Bosančić |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
15. |
MODEL KAMIONA |
Miljan Mudrinić |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
16. |
MODEL VALjAKA |
Jovana Milanović |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
17. |
MODEL BUNARA |
Inovatorska sekcija |
Draško Grbić, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
18. |
JULIJINA KUĆA |
Mirna Novaković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
19. |
JULIJINA KUĆA |
Mila Pecalj |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
20. |
ROMEOVA KUĆA |
Nikola Novaković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
21. |
ROMEOVA KUĆA |
David Vuković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
22. |
JULIJINA KUĆA |
Maja Fuštar |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
23. |
ULIJINA KUĆA |
Lana Trubarac |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
24. |
JULIJINA KUĆA |
Ena Aličehajić |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
25. |
INSEKTI |
Likovna sekcija |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
26. |
MINIJATURA I, II, III |
Likovna sekcija |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
27. |
DRVO |
Mirna Novaković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
28. |
DRVO |
Mila Pecalj |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
29. |
DRVO |
Nikola Novaković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
30. |
DRVO |
David Vuković |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
31. |
DRVO |
Maja Fuštar Maja |
Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
32. |
DRVO |
Lana Trubarac |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
33. |
DRVO |
Ena Aličehajić |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Bronzana |
34. |
PORTRET |
Nina Fuštar |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
35. |
PORTRET |
Svetozar Kosanović |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Srebrna |
36. |
ANĐEO |
Likovna sekcija |
Maja Jović Crnčević, prof. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Zlatna |
37. |
UKRASNA KERAMIKA |
Sara Mršić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Bronzana |
38. |
SIGNALIZACIONA RUKAVICA |
Miloš Puđa |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Zlatna |
39. |
SOLARNA KUĆA |
Danijela Kajtez Vujinović Barbara |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Bronzana |
40. |
FILM O ŠKOLI |
Rade zorić Milan Zgonjanin |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Srebrna |
41. |
KALORIFER |
Nemanja Bilić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Bronzana |
42. |
SOFTVER-GEOGRAFIJA |
Aleksandar Rodić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Srebrna |
43. |
VJETRENjAČA |
Đorđe Radulović Kristijan Mašić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Bronzana |
44. |
ETNO SELO |
Milan Maksimović Saša Nakov Mihajlo Došenović Milan Tučić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Srebrna |
45. |
LAMPA SA SENZOROM |
Sara jurišić |
Nebojša Bijelić |
OŠ "Branko Ćopić", Prijedor |
Bronzana |
SREDNjE ŠKOLE
Redni broj |
Naziv rada / eksponata |
Autori |
Mentori |
Škola |
Medalja |
1. |
VIRTUELNA GIMNAZIJA |
Aleksandar Bejatović Nenad Škobić |
Željko Grbić |
Gimnazija, Banja Luka |
Zlatna |
2. |
ZBIRKA ZADATAKA IZ KNjIGOVODSTVA ZA II RAZRED EKONOMSKE ŠKOLE |
Nikolina Mušić |
Dragan Zvjerac |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
3. |
EKONOMSKI KVIZ |
Branislav Šnjegota |
Branka Milošević Šnjegota, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
4. |
MOBILNI SERVIS ZA ODRŽAVANjE AUTOMOBILA |
Danijel Glišić |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
- |
5. |
ZVUKOVI ŽIVOTINjA |
Dejan Keserović |
Dragan Zvjerac, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Zlatna |
6. |
BANKARSKI PRIRUČNIK |
Dušica Bosančić |
Slobodar Pejičić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Zlatna |
7. |
NAUČI MATEMATIKU – EDUKATIVNI PROGRAM |
Dejan Stanković |
Slobodar Pejičić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Zlatna |
8. |
UTICAJ PROIZVODA SA GMO |
Isidora Ikić Petar Mirković |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
9. |
LOGISTIKA |
Ivana Peulić |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
- |
10. |
ISTRAŽIVANjE TRŽIŠTA |
Jelena Ćulibrk |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
11. |
STRATEGIJA VRAĆANjA PLESA U BIH I EKONOMSKA ISPLATIVOST |
Jovana Bokan |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Zlatna |
12. |
ZDRAVI SLATKIŠI |
Slavica Ožegović, Jovana Kuridža |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
- |
13. |
MREŽNI MARKETING |
Dejan Stupar |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
14. |
LIKOVNI I OSTALI UMJETNIČKI RADOVI |
Ana Radinković Nataša Trivić Tatjana Drinić Anja Janković Nikolina Plavšić Mihajlo Zubović Persida Božić |
Branka Milošević Šnjegota, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
15. |
OSNIVANjE HUMANITARNE ORGANIZACIJE I PRIJEDLOG ZA UKIDANjE PDV-A ZA DOBROTVORNE PRILOGE |
Milica gajić |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
16. |
UDžBENIK PRAVA ZA 2. RAZRED |
Milica Sumrak |
Dragan Zvjerac, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
17. |
KRATKOMETRAŽNI, DOKUMENTARNO – ZABAVNI FILM UČENIKA EKONOMSKE ŠKOLE O GRADU BANjALUCI I ŠKOLI "ĐAČKO DOBA" |
Miloš Kovačević Ognjen Crnobrnja Nikolina Vuruna |
Slobodar Pejičić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
18. |
VIZUELNI IDENTITETI ŠKOLSKE DOKUMENTACIJE (GRB I ZASTAVA U PRIMJENI NA MEMORANDUM, VASPITNO-DISCIPLINSKE MJERE, DIPLOME I SVJEDOČANSTVA) |
Miloš Kovačević |
Slobodar Pejičić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
19. |
DIGITALNA EKONOMIJA |
Miodrag Milošević |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola , Banja Luka |
Zlatna |
20. |
BIZNIS PLAN "GREEN PLANET" |
Nebojša Radulj |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
21. |
ANDROID ENGINE |
Radoš Budiša |
Dragan Zvjerac, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Zlatna |
22. |
MISTERIOZNI KUPAC |
Zorana Ojdanić |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Srebrna |
23. |
MENADžMENT |
Željana Popović |
Tatjana Trninić, prof. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Bronzana |
24. |
INTIMNA RASVJETA SA LED DIODAMA I AKUSTIČNIM PREKID |
Dejan Miodragović Došenović Davor Jokić Mirko |
Ilija Matijaš |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Srebrna |
25. |
NEPREKIDNO NAPAJANjE PUMPE CENTRALNOG GRIJANjA |
Dejan Miodragović Davor Došenović Mirko Jokić |
Nenad Vukota Ilija Matijaš |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Zlatna |
26. |
POJAČALO SA ELEKTRONSKIM LAMPAMA |
Haris Arnautović |
Goran Knežević |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Zlatna |
27. |
UNIVERZALNA MOTALICA |
Haris Arnautović Boris Babić Nikola Marin |
Goran Knežević |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Srebrna |
28. |
UREĐAJ ZA PROVJERU ISPRAVNOSTI OSIGURAČA |
Haris Arnautović Boris Babić Nikola Marin Bojan Mijuk |
Zlatko Porić Milan Dragić |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Bronzana |
29. |
UREĐAJ ZA PROVJERU NEPREKIDNOSTI ZAŠTITNOG VODA |
Bojan Timarac |
Zlatko Porić Milan Dragić |
Elektrotehnička škola Prijedor |
Bronzana |
30. |
LASERSKA HARFA |
Aleksandar Petković |
Neda Spasojević |
SŠ "Nikola Tesla", Teslić |
Srebrna |
31. |
RAČUNARSKI PROGRAM ZA BODOVANjE KANDIDATA NA KONKURSU |
Mladen Petrović Dajana Četić |
Danijel Hodžić |
Elektrotehnička škola, Prijedor |
Bronza |
32. |
EDUKATIVNI RAČUNARSKI PROGRAM "RAD SA MATRICAMA" |
Radenko Banović |
Olivera Banjac |
Elektrotehnička škola, Prijedor |
- |
33. |
ZABAVNI RAČUNARSKI PROGRAM ZA SLAGANjA SLIKE |
Radenko Banović |
Olivera Banjac |
Elektrotehnička škola, Prijedor |
Srebro |
34. |
SMS RECOVERY & ANDROID VACUUM CLEANER |
Gavrilo Prodanović Nenad Vujasinović Pavle Janković |
Aleksandar Ristić, mcs |
Gimnazija, Prnjavor |
Zlato |
35. |
T - ART |
Ognjen Mamić Miloš Vukosavljević Stefan Prodanović Dijana Šolaja |
Goranka Subašić, prof. |
Tehnološka škola, Banja Luka |
Zlato |
NAGRADE ZA NAJBOLjE RADOVE U SOFTVERU – SREDNjE ŠKOLE:
Nagrade dodjeljuje:
- Microsoft Hrvatska – nagrada u vrijednosti 1500 kuna za svaku ekipu
- Tehničko veleučilište Zagreb – nagrada u vrijednosti 2000 kuna za svaku ekipu
- Visoko učilište Algebra – nagrada u vrijednosti 2400 kuna za svaku ekipu
Naziv rada |
Autori |
Mentori |
Škola |
Medalja |
Nagrada |
SMS RECOVERY & ANDROID VACUUM CLEANER |
Gavrilo Prodanović Nenad Vujasinović Pavle Janković |
Aleksandar Ristić, msc |
Gimnazija, Prnjavor |
Zlato |
5900 kn |
POSEBNE NAGRADE
Redni broj |
Škola / Udruženje |
Nagrada |
1. |
OŠ "Petar Kočić", Prijedor |
Posebna nagrada za najbrojniji ukupan nastup gosta iz inozemstva |
2. |
Ekonomska škola, Banja Luka |
Posebna nagrada za najbolju srednju školu gosta iz inozemstva |
3. |
Udruženje pronalazača Prijedor |
Posebna nagrada za dugogodišnje sudjelovanje i visoku razinu izloženih inovacija |
FAKULTETI
Redni broj |
Naziv rada / eksponata |
Autori |
Mentori |
Škola |
Medalja |
1. |
Bolnička evidencija |
Amir Talić |
Mr Boris Damjanović Mr Olivera Banjac |
Visoka škola za ekonomiju i informatiku, Prijedor |
Bronza |
2. |
Sportska eLiga |
Boris Tomić |
Mr Boris Damjanović Mr Olivera Banjac |
Visoka škola za ekonomiju i informatiku, Prijedor |
Bronza |
3. |
Virtuelni elektronski indeks |
Muamer Samardžić |
Mr Damir Dračić Mr Olivera Banjac |
Visoka škola za ekonomiju i informatiku, Prijedor |
Zlato |
|