Međunarodni stručni žiri, u sastavu:
- Prof. dr Milan Đudurović, predsjednik (Savez inovatora RS)
- Milenko Danilović, dipl. inž. (Savez inovatora RS)
- Vladimir Vezmar, dipl. inž (Savez pronalazača Beograd)
- Gordana Lihović, inž.(Grad Banja Luka)
- Mile Čanković, dipl. inž. (PK RS)
- Nada Vulić, prof. (SINRS)
- Zoran Bogdanović, prof. (Republički pedagoški zavod)
- Krešimir Krznarić, prof. (Udruženje za naučno-tehnički odgoj mladih BiH)
- Zdravko Jović, nastavnik (Udruženje pronalazača Prijedor)
- Dragan Pokrajac, dipl. inž. (UIGBL)
- Ibrahim Dedić, prof.(Udruženje za naučno-tehnički odgoj mladih BiH)
- Dušan Pašić, akad. vajar
- Adila Ćetković, nastavnik likovnog
- Sanja Danilović, dipl. arh. (UIGBL)
je pregledao 272 prijavljenih radova od 490 autora i na osnovu postojećih kriterija dodijelio je ukupno 112 priznanja i to: 57 medalja, 3 specijalna priznanja, 5 priznanja sa zlatnom plaketom, 6 novčanih nagrada, 2 nagrade materijalne vrijednosti, 29 specijalnih diploma i 10 zahvalnica.
ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA (Nagrade je ururčio Milenko Danilović, dipl. inž., predstavnik Žirija)
Bronzane plakete dodijeljene su:
- Milica Ožegović, Jelena Mikanović, Anja Lazičić, Ivana Smiljić - OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Simo Miljković - OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Trebinje
- Sara Pavić i Luka Veselinović - OŠ "Svetozar Marković Toza", Novi Sad
- Inovatorska sekcija OŠ "Branko Ćopić", Banja Luka
- Stefan Rajinović i Aleksandar Kuzmanović - OŠ "Branko Ćopić", Banja Luka
- Srđan Čavić, Mladen Ćutković, Konstantin Tomović, Srđan Malčić - OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka.
Srebrne plakete dodijeljene su:
- Velagić Ajša, Menišević Emina, Salamović Galib, Saletović - OŠ "Miladije", Tuzla
- Aleksandar Marković - OŠ "Svetozar Marković Toza", Novi Sad
- Geografska sekcija - OŠ "Petar Kočić, Prijedor
- Darko Bobić - OŠ "Desanka Maksimović", Dragočaj
- Etno dan, Inovatorska sekcija OŠ "Branko Ćopić", Banja Luka
- Nemanja Koprena - OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
Zlatne plakete dodijeljene su:
- Ivan Smiljić - OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Maša Kondić i Luka Beljanski - OŠ "Svetozar Marković Toza", Novi Sad
- Smajlović Tarik, Turulja Neira - OŠ "Kovačići", Sarajevo
- Milutin Vasić - OŠ "Desanka Maksimović", Dragočaj
- Jelena Krajišnik - OŠ "Petar Kočić", Prijedor
- Benjamin Bešić - OŠ "Bukinje", Tuzla
- Igor Ilić, Dragan Galić, Konstantin Tomović, Stefan Podešva, Kristina Ivanović - OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
- Članovi multimedijalne sekcije "Đački studio": David Vidović, Nemanja Vranješ, Teodora Dragičević i Helena Javor - OŠ "Ivo Andrić", Banja Luka
Specijalne diplome dodijeljene su:
- Nikola Stupar - OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
- Fakić Lejla - OŠ "Velešićki Heroji", Sarajevo
- Darinka Avramov - OŠ "Petar Kočić", Prijedor
- Osnovna škola - "Branko Ćopić", Bjelajce
- OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
- Tamara Šobat, Vanja Majstorović, Anja Ševo - OŠ "Branko Ćopić", Banja Luka
- Udruženje roditelja djece oštećenog sluha, Kreativna radionica "Sunce"
Nagrada "Najbolji eksponat OŠ" (300 KM):
- Eksponat: "Kutija sa internom šifrom" | Đuro Radulović - OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Banja Luka
Nagrada "Najbolji mentor OŠ" (400 KM):
- Radišić Ljubica - OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
Nagrada "Najbolja Osnovna škola" (Komplet alata i pribora 550 KM):
- OŠ "Aleksa Šantić", Banja Luka
ZA UČENIKE SREDNJIH ŠKOLA (Nagrade je ururčio mr Zdravko Špirić, predsjednik Udruženja inovatora grada Banja Luka)
Bronzane plakete dodijeljene su:
- Mirko Kitić i Mladen Grabovac - Mješovita škola "Nikola Tesla", Teslić
- Đorđe Jokić - Elektrotehnička škola, Prijedor
- Nikola Budović - Ekonomska škola, Banja Luka
- Milan Đurica - Tehnička škola, Trebinje
- Goran Đurić, Ličina Stefan i Malešević Branka - Ekonomska škola, Banja Luka
- Amar Mehanov i Amar Pajo - Elektrotehnička škola, Sarajevo
- Igor Tomić - "Mihajlo Pupin", Bijeljina
- Bojan Ninković - "Tehnološka škola", Banja Luka
Srebrne plakete dodijeljene su:
- Eldin Đulan i Ahmed Babić - Tehnička škola, Zenica
- Nataša Mijatović i Milica Stanarević - Ekonomska škola, Banja Luka
- Miloš Stanišljević i Dajana Tepić - Srednjoškolski centar, Kotor Varoš
- Branka Malešević, Radumilo Novak i Ljiljana Trninić - Ekonomska škola, Banja Luka
- Dijana Bojić - Ekonomska škola, Banja Luka
- Bojan Ninković - Tehnolška škola, Banja Luka
- Goran Lalović - Tehnička škola, Trebinje
- Igor Tomić - "Mihajlo Pupin", Bijeljina
- Nemanja Ostović - "Tehnološka škola", Banja Luka
Zlatne plakete dodijeljene su:
- Amer Čerkez - Elektrotehnička škola, Sarajevo
- Dragan Peulić, Andrijana Radukić, Dajana Marčeta - Ekonomska škola, Banja Luka
- Milica Rastoka - Ekonomska škola, Banja Luka
Specijalne diplome dodijeljene su:
- Dramska sekcija Gimnazije, Banja Luka
- Likovna sekcija Ekonomske škole, Banja Luka
- Amir Verdo i Jasmin Kreho - Tehnička škola, Zenica
- Tehnološka škola, Banja Luka
- Tehnička škola, Trebinje
- Elektrotehnička škola, Banja Luka
- Građevinska škola, Banja Luka
- Mješovita škola "Nikola Tesla", Teslić
- Tehnička škola "Mihajlo Pupin", Bijeljina
- Medicinska škola, Banja Luka
- Ugostiteljsko-trgovinsko-turistička škola, Banja Luka
- Srednjoškolski centar "Jovan Cvijić", Modriča
- Škola učenika u privredi, Banja Luka
Nagrada "Najbolji eksponat srednjih škola" (300 KM)
- Eksponat: "Programabilno školsko zvono" | Konstrukcijska sekcija: Nemanja Janković, Aleksandar Starčević, Dario Karačić, Marko Matore - Elektrotehnička škola, Prijedor
Nagrada "Najbolji mentor SŠ" (400 KM):
- Tatjana Kovačević - Mješovita škola "Nikola Tesla", Teslić
Nagrada "Najbolja Srednja škola" (550 KM):
- Ekonomska škola, Banja Luka
ZA OSTALE UČESNIKE (Nagrade je ururčio mr Milovan Bajić, predsjednik Saveza)
Bronzana plaketa:
- Slaviša Tatić, Banja Luka
- Ratko Vasić, Dušan Tomić i Dalibor Rokvić, Gradiška
- Aleksandar Nikolic, Skoplje
- Aleksandar Cvetanovski, Skoplje
- Čedo Grbić, Banja Luka
Srebrna plaketa:
- Mitar Boroja, Bjelajce
- Sanel Alagić, BIH
- Vladimir Stojkovic, Skoplje
- Kiril Ognenov, Skoplje
- Ljubomir Krčmar, Laktaši
Zlatna plaketa:
- Tomislav Trišković, Beograd
- Željko Zdravković, Beograd
- Obrad Ristić, Beograd
- Milutin Gec, Beograd
- Jelica Zivanovska – Gacevska, Skoplje
- Joža Benković, Banja Luka
- Milan Mitrović i Nikola Mitrović, Banja Luka
- Alma Sadić, BIH
Specijalne diplome:
- Mladi aktivisti, Kneževo
- Evanđeljsko udruženje studenata, Sarajevo
- Dejan Ristić - Savez slijepih RS, Banja Luka
- Mašinski fakultet, Skoplje
- Fakultet za elektrotehniku i informatičku tehnologiju, Skoplje
- Prof. Violeta Toleva - Gimnazija "Orce Nikolov", Skoplje
- Jelenko Marković, AIBIH
- Marinko Lovrić, AIBIH
- Rusimir Mustajbegović, AIBIH
Specijalna priznanja:
- Zdravko Bosnić, Banja Luka
- Murat Rekanović, Asocijacija BiH
- Državni zavod za industrijska sopstvenost na Republika Makedonija
Priznanja sa zlatnom plaketom:
- Savez pronalazača i autora tehničkih unapređenja Beograd
- Savez pronalazača i autora tehničkih unapređenja Makedonije
- Miodrag Nestorović, Beograd
- Kolja Asenov, Skoplje
- Vangel Dimanovski i Ivan Popović, Skoplje
Nagrade:
- NAJBOLJA INOVACIJA IZLOŽBE "INOST MLADIH 2010" (1.000 KM): "KAPPOOKEAN" (rad tima "Kapokapokean", vođa tima Dragan Pokrajac, Banja Luka)
- "INOVATOR 2009" (1.500 KM): Miroslav Tešić, Kotor Varoš
Banja Luka, 21.04.2010. godine
Predsjednik Žirija |
|
Predsjednik Organizacionog odbora |
|
Prof. dr Milan Đudurović |
|
Mr Milovan Bajić |
|