МЕЂУНАРОДНИ ЖИРИ у саставу:
- Проф. др Милан Ђудуровић (Савез иноватора РС)
- Миленко Даниловић, дипл инж. (Ауто-мото савез РС)
- Мр Бојан Кнежевић, (Машински факултет Бања Лука)
- Сњежана Станојевић, дипл. инж. (Институт за интелект.власништво БиХ)
- Драган Покрајац, дипл. инж (Савез иноватора РС)
- Мирослав Цимеша, дипл. инж. (Савез проналазача Београд)
- Радослав Дујановић, дипл. инж. (Требиње)
- Мр Гордана Лиховић, (Савез иноватора РС)
- Др Биљана Рађеновић Козић, (УПС Бања Лука)
- Доц др Обренија Каламанда, (УПС Бања Лука)
- Нада Вулић,проф. инф. (Савез иноватора РС)
- Милан Бањац, дипл. инж. (Привредна комора РС)
- Миле Чанковић, дипл инж. (Привредна комора РС)
- Драган Звјерац, дипл. инж. (Бања Лука)
- Љубица Радишић, проф. (Удружење иноватора града Бања Лука)
- Наташа Миловановић, проф. (ОШ Светозар Тоза Марковић, Нови Сад)
- Крешимир Крзнарић, проф. (Удружење за научни технолошки одгој младих у БиХ)
- Душан Пашић. академски сликар вајар (Бања Лука)
- Проф. др Биљана Лазичић, академски сликар (УИГБЛ)
- Доц мр Миодраг Манојловић, мр. умјетности и дизајна (УПС Бања Лука)
- Ердован Катан, новинар Европе (Бања Лука)
Прегледао је 403 пријављена рада од 625 аутора и на основу постојећих критеријума додијелио је 65 признања и то 50 плакета и 15 посебних признања.
ЖИРИ ЈЕ ПРОГЛАСИО И ДОДИЈЕЛИО СЉЕДЕЋА ПРИЗНАЊА:
I ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
Специјалне дипломе:
- Џафић Мубина, Црнкић Адмира и Кубурић Амил, ОШ "Фајтовци", Сански Мост
- Терзић Амина, Тарик Селимовић, Мичивода Кенан, Жуна Хусеј, Шилат Фарих и Шурковић Амина, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
- Стефановић Стефан, ОШ "Светозар Марковић Тоза", Нови Сад
- Стипановић Милица, ОШ "Вук Караџић", Подбрдо, Мркоњић Град
- Максимовић Милан, Наков Саша и Дошеновић Михајло, ОШ "Бранко Ћопић", Приједор
- Батоз Кристина, ОШ "Петар Кочић", Приједор
- Врачар Теодора и Прпош Анђела, ОШ "Петар Кочић", Приједор
- Адамовић Димитрије, ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
- Драгојловић Филип и Маринковић Лука, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- Мрђен Давид и Гајанин Растко, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
- Матић Александар, Јукић Марија, Кукић Ивана и Комосар Жељана, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
Бронзане плакете:
- Скопљак Лана, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- Бајловић Теодора, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- Буљић Ненад, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- Станић Бланка, ОШ "Петар Кочић", Приједор
- Кајтез Данијела и Вујмиловић Барбара, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Врачар Теодора и Прпош Анђела, ОШ "Петар Кочић", Приједор
- Чигоја Милан, ОШ "Бранко Ћопић", Бјелајце
- Беговић Едис Хусеин, Куртовић Хамза и Кулагић Хамза, ОШ "Муса Ћазим Ћатић", Сарајево
- Росо Нина и Гвозден Леа, ОШ "Антун Михајловић", Загреб
Сребрне плакете:
- Адамовић Димитрије, Мијић Далибор и Бера Лазар, ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
- Звјерац Андреј, ОШ "Бранко Радичевић", Бања Лука
- Џафић Мубина, Црнкић Адмира и Кубурић Амил, ОШ "Фајтовци", Сански Мост
- Зубац Илија, ОШ "Светозар Марковић Тоза", Нови Сад
Златне плакете:
- Кос Дамјана, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
- Вејновић Марко, ОШ "Јован Цвијић", Бања Лука
- Томић Лука, ОШ "Георги Стојков Раковски", Бања Лука
- Рашић Сузана и Информастичка секција, ОШ "Свети Сава", Нови Град
- Блаковић Ерол, Габријела Емина и Хаџовић Емина, ОШ "Исак Самоковлија", Сарајево
- Грујић Анастасија и Јездимировић Кристина, ОШ "Светозар Марковић Тоза", Нови Сад
Признање "Најбољи рад основних школа"
- Михајловић Анђела, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука, за експонат "КЛИМА УРЕЂАЈ"
Признање "Најбољи ментор":
- Медаревић Татјана, ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- Хотић Енеа, ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
Признање „Најбоља основна школа“:
- ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
II СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
Специјалне дипломе:
- Пеулић Ивана, Економска школа, Бања Лука
- Ожеговић Славица и Куриџа Јована, Економска школа, Бања Лука
- Милошевић Миодраг, Економска школа, Бања Лука
- Радинковић Ана, Тривић Наташа, Дринић Татјана, Јанковић Ања, Плавшић Николина, Зубовић Михајло и Божић Персида, Економска школа, Бања Лука
- Радош Будиша, Економска школа, Бања Лука
- Весић Ана, Технолошка школа, Бања Лука
- Дабић Жарко, Грађевинска школа, Бања Лука
- Штрбац Ивона, Средњошколски центар "Гаудеамус" Бања Лука
- Ћатић Марко, ЈУ СШЦ "Никола Тесла", Брод
- Зубић Никола и Кушљић Михајло, ЈУ СШЦ "Никола Тесла", Брод
- Бановић Раденко, Електротехничка школа, Приједор
- Папаз Сара, ЈУ СШЦ "Источна Илиџа", Источно Сарајево
- Вукановић Стефан, Електротехничка школа "Михајло Пупин", Нови Сад
- Гарабандић Николи, Електротехничка школа "Михајло Пупин", Нови Сад
- Симоновић Драгана, Мандић Тијана, Ранковић Бојана и Стефановић Далибор, Београдска политехна
Бронзане плакете:
- Гајић Милица, Економска школа, Бања Лука
- Ступар Дејан, Економска школа, Бања Лука
- Чубриловић Јелена, Шамић Бењамин, Савић Ведран, Танасић Јована и Пејашиновић Ивона, Средњошколски центар "Гаудеамус", Бања Лука
- Савић Ведран, Бојановић Михајло, Стојанович Лука, Самарџија Лана, Матић Андреј и Миленковцки Вања, Средњошколски центар "Гаудеамус", Бања Лука
- Четић Дајана и Петровић Младен, Електротехничка школа, Приједор
- Вукановић Стефан, Електротехничка школа "Михајло Пупин", Нови Сад
- Габуд Марко и Додић Марко, КМТ Дубрава
Сребрне плакете:
- Ћулибрк Јелена, Економска школа, Бања Лука
- Поповић Жељана, Економска школа, Бања Лука
- Мајкић Алекса и Ђуричић Дејан, Гимназија, Бања Лука
- Петковић Александар, ЈУ СШ "Никола Тесла", Теслић
- Гајић Никола, Брдар Немања, Берић Младен, Вулета Немања, Алић Емина и Вучен Миленко, Електротехничка школа, Приједор
- Растока Горан и Џамастагић Амина, Угоститељско-економска школа, Приједор
- Чокић Милена, ЈУ СШЦ "Источна Илиџа", Источно Сарајево
Златне плакете:
- Бокан Јована, Економска школа, Бања Лука
- Ојданић Зорана, Економска школа, Бања Лука
- Продановић Стефан, Мамић Огњен, Вукосављевић Милош, Гајић Никола и Радовановић Давид, Технолошка школа, Бања Лука
- Грубор Божана, Технолошка школа, Бања Лука
- Ученицима 3. и 4. разреда, ЈУ Техничка школа, Требиње
- Продановић Гаврило, Вујасиновић Ненад и Јанковић Павле, ЈУ Гимназија, Прњавор
- Здравески Никола, Блешић Славиша, Тодић Богдан и Цумпф Иван, Електротехничка школа "Никола Тесла", Београд
- Лукић Дејану, Кнежевић Луки, Јаковљевић Урошу и Гаврић Луки, Електротехничка школа "Никола Тесла", Београд
Признање "Најбољи рад средњих школа":
- Ступар Никола и Берендика Невен, Електротехничка школа "Никола Тесла", Бања Лука, за експонат "3D ПРИНТЕР"
Признање "Најбољи ментор":
- Рашић Слободан, Технолошка школа, Бања Лука
- Матијаш Илија, Електротехничка школа, Приједор
Најбоља средња школа:
- Технолошка школа, Бања Лука
УДРУЖЕЊА, КОМПАНИЈЕ И ПОЈЕДИНЦЕ
Специјалне дипломе:
- Покрајац Драган, Бања Лука
- Крунић Иван, Крунић Роман и Крунић Томислав, Велика Горица
Бронзане плакете:
- Јелача Слађан, Бања Лука
- Боснић Здравко, Бања Лука
- Клопић Мелиха, Цазин
- Бороја Невена, Београд
- Крајчиновић Борисав, Београд
Сребрне плакете:
- Бабаљ Борко, Требиње
- Симикић Спасоје и Симикић Александар, Брчко
Златне плакете:
- Гачић Мирела, Градишка
- Полугић Златко, Добој
Захвалнице за подршку и активно учешће на изложби "ИНОСТ МЛАДИХ 2014":
- Савез иноватора Загреба
- Савез проналазача и аутора техничких унапређења Београда
- Асоцијацијa иноватора БиХ
- Удружење за научно технички одгој младих БиХ
- "ЕЛДА ЛУКС" д.о.о., Лакташи
- "МЕТАЛ – М" с.з.т.р., Бања Лука
- Организација ампутираца "УДАС" РС
- Бањалучки Велесајам
Признање:
- Институт "ВИНИС", Бања Лука, за учешће и допринос
- Градска развојна агенција, Бања Лука, за учешће и допринос
- Институт интелектуалне својине БиХ, за учешће и допринос
- НЛБ Развојна Банка, Бања Лука, за допринос
- Генерални Конзулату Републике Србије, Бања Лука, за подршку
Признање "ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2014"
- Алексић Саша, "Антена Монт" з.т.р, Теслић, за иновацију "МАШИНА ЗА ПОЛАГАЊЕ КЕРАМИЧКОГ ЉЕПИЛА"
Признање "ИНОВАТОР 2013"
- Бабаљ Борко, Требиње, за иновације: "ЏЕПНА ПЕПЕЉАРА-МУШТИКЛА, МОНТАЖНЕ СТЕПЕНИЦЕ, НОСАЧ СОЧИВА ЗА НАОЧАРЕ" и допринос афирмацији и развоју иноваторства и предузетништва у Источној Херцеговини
25. април 2014. год.
Бања Лука
Предсједник жирија |
|
Предсједник Организационог одбора |
Проф др Милан Ђудуровић |
|
Мр Милован Бајић |
|