15. Međunarodna izložba ideja, inovacija i stvaralaštva "INOST MLADIH 2013" održana je od 17. do 19. aprila 2013. godine u hali Banjalučkog velesajma.
Na izložbi je predstavljeno 345 radova od 523 autora (iz osnovnih i srednjih škola, fakulteta,saveza, asocijacija, udruženja, firmi, agencija itd.) iz Republike Srpske (BiH), Republike Srbije, Hrvatske, Ukrajine i Tajvana.
Međunarodni žiri u sastavu:
- Prof. dr Milan Đudurović (Savez imovatora RS, SIN RS)
- Milenko Danilović, dipl. inž. (SIN RS)
- Dr Živko Stelja (Savez pronalazača Beograd)
- Snježana Stanojević,dipl. inž. (Institut zaštite int. Svojine BiH)
- Mira Popović, dipl. inž. (Regionalna komora Banja Luka)
- Gordana Lihović,dipl. inž. (SIN RS)
- Milan Banjac, dipl. inž. (Privredna komora RS)
- Nada Vulić, prof. inf. (SIN RS)
- Dragan Zvjerac, prof. inf.(Ekonomska škola Banja Luka)
- Makrin Živa, prof. (Udruženje inovatora regije Bijeljina)
- Zoran Ilić, dipl. inž. (PU Apeiron BL)
- Branislav Tejić, Master inž. mehatronike (Fakultet tehničkih nauka Novi Sad)
- Zdravko Jović, nastavnik (Udruženje pronalazača Prijedor)
- Nataša Milovanović, prof. tehničkog obrazovanja (Savez pronalazača Srbije )
- Ljubica Radišić (UIGBL))
- Dušan Pašić,akad. slikar (Muzej RS,Banja Luka)
- Dr Radenko Milak (Fakultet za informacione tehn. i dizajn Banja Luka)
- Sanja Danilović, dipl. arh., slikar (UIGBL)
pregledao je 345 prijavljenih radova od 523 autora i na osnovu postojećih kriterijuma dodijelio je 82 priznanja, i to: 63 medalje, 11 posebnih priznanja i 8 nagrada. Žiri je proglasio i dodijelio sljedeća priznanja:
KATEGORIJA OSNOVNIH ŠKOLA
Specijalne diplome:
- Učenici osmog i devetog razreda, OŠ "Ivo Andrić" Banja Luka
- Miletić Marijana, Lukić Milica, Stanisavljević Milica, Tomašević Ivana i Todorović Adrijana, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Petković Sara, Ocvirek Ivana, Vidović Željko i Ljubojević Sandro, OŠ "Branko Radičević" Banja Luka
- Adamović Dimitrije i Mijić Dalibor, OŠ "Branko Radičević" Banja Luka
- Tomić Luka, OŠ "Georgi Stojkov Rakovski" Banja Luka
- Marić Aleksandar, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Grujić Anastasija, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
- Vučković Ognjen, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Bronzane plakete:
- Bujinović Marija, Mitrović Đorđe, Vukliš Kristina, Dragić Milica i Žigić Jovana, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Mitrović Đorđe, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Mršić Sara, Kunić Srđan i Kantar Dragan, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Stojanović Srđan, OŠ "Knez Ivo od Semberije" Bijeljina
- Kalamković Jovana, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Srebrne plakete:
- Crnobrnja Ognjen, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Kravić Bojan, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Fuštar Nina, Kosanović Svetozar, Žigić Jovana, Mikić Anja, Jeličić Saška, Šikman Dejan, Veselinović Milana, Vajagić Suzana, Drljača Vanja i Bucalo Sanja, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Dojčinović Marko, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
- Granić Andrija, OŠ "Sesvetska sela" Sesvete
Zlatne plakete:
- Lužija Danilo, Mikić Drago, Barišić Viktorija, Babić Aleksandar, Dmitr Velimir i Vulin Luka, OŠ "Vuk Karadžić" Kozarska Dubica
- Šmulja Srđan i Maksić Marko, OŠ "Georgi Stojkov Rakovski" Banja Luka
- Likovna sekcija, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Kunić Srđan i Bosnić Vanja, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Grujić Anastasija, Sredojević Teodora i Lončar Aljoša, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Nagrada "Najbolji rad osnovnih škola"
- Stevanović Ognjen, Stojisavljević Luka, Grgić Nebojša, Lovšin Bojan, OŠ "Jovan Cvijić" Banja Luka za rad "ŠKOLA RAČUNARA"
Priznanje "Najbolji škola gost":
- OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Najbolji mentor osnovnih škola:
- Nebojša Bjelić, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Jović-Crnčević Maja, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
Najoriginalniji radovi:
- OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
Najbolja osnovna škola:
- OŠ "Petar Kočić" Prijedor
KATEGORIJA SREDNjIH ŠKOLA
Specijalne diplome:
- Lojić Aleksandra i Krkajlić Jelena, Ekonomska škola Banja Luka
- Babić Aleksandra i Popović Željana, Ekonomska škola Banja Luka
- Glišić Sara i Kovačević Miloš, Ekonomska škola Banja Luka
- Radanović Mirjana,Udovičić Jovana, Suknjaja Rastko i Bulović Petar, Gimnazija Banja Luka
- Vučenović Kristijan, Srednjoškolski centar GAUDEAMUS Banja Luka
- IvonaŠtrbac, Srednjoškolski centar GAUDEAMUS Banja Luka
- Vukosavljević Miloš i Mamić Ognjen, Tehnološka škola Banja Luka
- Ivanović Borjana i Golić Đurđica, Tehnološka škola Banja Luka
- Antonić Smiljana sa grupom učenika, Srednjoškolski centar "Ljubiša Mladenović" Banja Luka
- Trkulja Dijana i Grujičić Danijela, Elektrotehnička škola Prijedor
- Arnautović Haris i Marin Nikola, Elektrotehnička škola Prijedor
- Knežević Jelena i Ivanović Svjetlana, Ugostiteljsko-ekonomska škola Prijedor
- Marin Miroslav, Novaković Mirko, Gajić Suzana i Ardon Aleksandra, Poljoprivredna škola Prijedor
- BalijaRihard, Poštanska i telekomunikacijska škola Zagreb
- Filipović Ivana i Gluhalić Filip, Poštanska i telekomunikacijska škola Zagreb
- Vujić Milana, Jovanov Stefan i Dopuđa-Nikolić Petar, Elektrotehnička škola "Nikola Tesla" Beograd
- Popović Dušan i Perišić Aleksandar, Elektrotehnička škola "Nikola Tesla" Beograd
- Božinovski Ivan, VŠSS Beogradska politehnika
Bronzane plakete:
- Ostović Nemanja, Knežević Dragan, Ninković Bojan i Milošević Stefan, Tehnološka škola Banja Luka
- Ostović Nemanja, Tehnološka škola Banja Luka
- Gajić Milica, Tehnološka škola Banja Luka
- Romić Marko i Vranješ Nemanja, Gimnazija Banja Luka
- Milošević Miodrag, Ekonomska škola Banja Luka
- Sumrak Milica, Ekonomska škola Banja Luka
- Matić Andrej i Milenković Vanja,Srednjoškolski centar GAUDEAMUS Banja Luka
- Petković Aleksandar, Srednja škola "Nikola Tesla" Teslić
- Mandić Miloš, Knežević Novak i Knežević Milomir, Srednja škola Prnjavor
- Aličković Aldin, Mustafić Mehmed i Mujanović Haris, Mješovita srednja škola, Zavidovići
- Korak Vladimir, Poštanska i telekomunikacijska škola Zagreb
Srebrne plakete:
- Hajderpašić Haris, Lepir Igor, Knežević Aleksandar i Majstorović Dijana, Medicinska škola Banja Luka
- Dragišić Milan, Janković Bojan, Radulović Đuro i Knežević Dragan, Elektrotehnička škola "Nikola Tesla" Banja Luka
- Stupar Dejan, Ekonomska škola Banja Luka
- Janković anja, Plavšić Nikolina, Radinković Ana, Trivić Nataša, Savanović Nevena, Zubović Maja, Kovačević Draško, Kovačević Miloš, Drinić Tatjana i Štrbac Nikola, Ekonomska škola Banja Luka
- Savić Vedran, Srednjoškolski centar GAUDEAMUS Banja Luka
- Grupa učenika tehnološke škole, Tehnološka škola Banja Luka
- Grupa učenika tehnološke škole, Tehnološka škola Banja Luka
- Bajrić Saša i Gajić Dragan, Ugostiteljsko-ekonomska školaPrijedor
- Tomić Bojan i Tomić Igor, Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Nikolić Miloš, ćuk Nikola i Đukić Nedeljko, Elektrotehnička škola "Mihajlo Pupin" Novi Sad
- Miklec Laura, Poštanska i telekomunikacijska škola Zagreb
- Kostić Senka, VŠSS Beogradska politehnika
Zlatne plakete:
- Radoš Budiša, Ekonomska škola Banja Luka
- Bosančić Dušica, Ekonomska škola Banja Luka
- Šnjegota Branislav, Ekonomska škola Banja Luka
- Vrhovac Marko, Jović Nemanja, Dukić Aleksandar, Majkić Mišo i Tomić Milan, Elektrotehnička škola Prijedor
- Vasić Violeta i TuljkovićRasimaSrednjoškolski centar Srebrenica
- Terzić Mladen, Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Bobić Mario, Poštanska i telekomunikacijska škola Zagreb
- Vasiljević Vukašin, Elektrotehnička škola "Mihajlo Pupin" Novi Sad
Najbolji rad srednjih škola:
- Eksponat "Automatizovani parking" učenika: Predraga Manojlovića, Milana Kovačine i Miloša Stevanovića, Tehnička škola Trebinje
Najbolji mentor srednjih škola:
- Savić Mile, Lukić Darko, Marinković Jovica i Marjanović Dragutin, Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina za eksponat "DEMETRA 21-PAMETNI PLASTENIK"
- Prodanović Gavrilo, Janković Pavle i Knežević Đurđina Gimnazija Prnjavor, za eksponat "GNU/LINUX EDELUX"
Najbolja srednja škola:
- Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Ekonomska škola Banja Luka
KATEGORIJA FAKULTETA
Specijalne diplome:
- Radumilo Miloš, Pralica Duško, Rogić David, Mutić Radovan i Petrović Mihailo, Mašinski fakultet Banja Luka
- Kovač Robert, Laslo Tarjan, Tejić Branislav, Tegeltija Srđan, Šenk Ivana i Đukić Nikola, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad
Bronzane plakete:
- Grupi autora, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad za eksponat DRINKOMAT
Srebrne plakete:
- Ilić Zoran, Božić Nenad i Đajić Dejan, Panevropski univerzitet "Apeiron" Banja Luka
- Kovač Robert, Romić Milan i Tejić Branislav, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad
Zlatne plakete:
- Ramičić Mirza, Ilić Zoran, Stojković Dušan i Mišić Dario, Panevropski univerzitet "Apeiron" Banja Luka
- Studenti fakulteta za informacione tehnologije i dizajn, za eksperimentalne vježbe iz tipografije
- Kovač Robert, Romić Milan i Tejić Branislav, Fakultet tehničkih nauka Novi Sad
KATEGORIJA UDRUŽENjA, KOMPANIJA I POJEDINACA
Specijalne diplome:
- Jelača Slađan, Banja Luka
- Branković Vladimir, Banja Luka
- Bosnić Zdravko, Banja Luka
- Vučenović Goran, Banja Luka
- Perić Željko , Laktaši
- Ćukteraš Željko, Trebinje
- Samardžić Vladimir, Trebinje
- Sadiković Sašenko, Ljubuški
- Muftić Džemal, Sarajevo
- Banjanović Mirza i Banjanović Nijaz, Sarajevo
- A. Skomorovsky, V. Goch, Y. Skomorovsky, Ukraine
- Chao-Huang Wei, Hui-Ru Chen, Nian-Tzu Chen, Taiwan
- Tzu-Chen Wei, Taiwan
Bronzane plakete:
- Babalj Borko, Trebinje
- Tafro Muhamed i Tafro Senad, Sarajevo
- Minčić Dane, Savez pronalazača Beograd
Srebrne plakete:
- Benković Jože, Banja Luka
- Medić Goran, Banja Luka
- Tomić Igor, Bijeljina
- Selimbegović Belmin, Sarajevo
Zlatne plakete:
- Štrbac Milanko, Banja Luka
- Ćosić Drago, Doboj
- Alagić Sanel, Bugojno i Hadžiosmanović Mevlin, Visoko
- Mioković Igor i Miladinović Marko, Savez pronalazača Beograd
Zahvalnice (za podršku i aktivno učešće na izložbi "INOST MLADIH 2013"):
- Bonira d.o.o. Banja Luka
- IEE-EMPES d.o.o. Banja Luka
- Organizacija amputiraca "UDAS" RS, Banja Luka
- Lanako d.o.o. Banja Luka
- Banjalučki velesajam
- Centar za motorna vozila Banja Luka
- MERIDIAN a.d. Banja Luka
Priznanje specijalno:
- Davidović Goran, ELDA LUKS d.o.o. Laktaši, za realizovanu inovaciju "POLIAMIDNI NOSAČ TELEVIZORA" (sa zlatnom plaketom)
- Špirić Zdravko, KORS d.o.o. Banja Luka, za realizovanu inovaciju "PROJEKAT RS-21" (sa zlatnom plaketom)
- Institutu za intelektualnu svojinu BiH, Banja Luka, za doprinos inovatorstvu u RS
- Republičkoj agenciji za razvoj malih i srednjih preduzeća, za doprinos inovatorstvu u RS
- Inovacionom centru, Banja Luka, za doprinos inovatorstvu u RS
- Gradskoj razvojnoj agenciji, Banja Luka, za doprinos inovatorstvu u RS
- Gradu Banja Luka, za doprinos razvoja inovatorstva u Banjoj Luci i RS
Priznanje "NAJBOLjA INOVACIJA INOSTA MLADIH 2013":
- Garača Zoran, Banja Luka za inovaciju "UVOĐENjE ALTERNATIVNIH GORIVA – TNG NA MOTOCIKLU"
Priznanje "INOVATOR 2012"
- Benković Jože, Banja Luka za realizovane inovacije i doprinos afirmaciji i razvoju inovatorstva i preduzetništva u Banjoj Luci i RS
|