15. Међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва "ИНОСТ МЛАДИХ 2013" одржана је од 17. до 19. априла 2013. године у хали Бањалучког велесајма.
На изложби је представљено 345 радова од 523 аутора (из основних и средњих школа, факултета,савеза, асоцијација, удружења, фирми, агенција итд.) из Републике Српске (БиХ), Републике Србије, Хрватске, Украјине и Тајвана.
Међународни жири у саставу:
- Проф. др Милан Ђудуровић (Савез имоватора РС, СИН РС)
- Миленко Даниловић, дипл. инж. (СИН РС)
- Др Живко Стеља (Савез проналазача Београд)
- Сњежана Станојевић,дипл. инж. (Институт заштите инт. Својине БиХ)
- Мира Поповић, дипл. инж. (Регионална комора Бања Лука)
- Гордана Лиховић,дипл. инж. (СИН РС)
- Милан Бањац, дипл. инж. (Привредна комора РС)
- Нада Вулић, проф. инф. (СИН РС)
- Драган Звјерац, проф. инф.(Економска школа Бања Лука)
- Макрин Жива, проф. (Удружење иноватора регије Бијељина)
- Зоран Илић, дипл. инж. (ПУ Апеирон БЛ)
- Бранислав Тејић, Мастер инж. мехатронике (Факултет техничких наука Нови Сад)
- Здравко Јовић, наставник (Удружење проналазача Приједор)
- Наташа Миловановић, проф. техничког образовања (Савез проналазача Србије )
- Љубица Радишић (УИГБЛ))
- Душан Пашић,акад. сликар (Музеј РС,Бања Лука)
- Др Раденко Милак (Факултет за информационе техн. и дизајн Бања Лука)
- Сања Даниловић, дипл. арх., сликар (УИГБЛ)
прегледао је 345 пријављених радова од 523 аутора и на основу постојећих критеријума додијелио је 82 признања, и то: 63 медаље, 11 посебних признања и 8 награда. Жири је прогласио и додијелио сљедећа признања:
КАТЕГОРИЈА ОСНОВНИХ ШКОЛА
Специјалне дипломе:
- Ученици осмог и деветог разреда, ОШ "Иво Андрић" Бања Лука
- Милетић Маријана, Лукић Милица, Станисављевић Милица, Томашевић Ивана и Тодоровић Адријана, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Петковић Сара, Оцвирек Ивана, Видовић Жељко и Љубојевић Сандро, ОШ "Бранко Радичевић" Бања Лука
- Адамовић Димитрије и Мијић Далибор, ОШ "Бранко Радичевић" Бања Лука
- Томић Лука, ОШ "Георги Стојков Раковски" Бања Лука
- Марић Александар, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Грујић Анастасија, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
- Вучковић Огњен, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Бронзане плакете:
- Бујиновић Марија, Митровић Ђорђе, Вуклиш Кристина, Драгић Милица и Жигић Јована, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Митровић Ђорђе, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Мршић Сара, Кунић Срђан и Кантар Драган, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Стојановић Срђан, ОШ "Кнез Иво од Семберије" Бијељина
- Каламковић Јована, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Сребрне плакете:
- Црнобрња Огњен, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Кравић Бојан, ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Фуштар Нина, Косановић Светозар, Жигић Јована, Микић Ања, Јеличић Сашка, Шикман Дејан, Веселиновић Милана, Вајагић Сузана, Дрљача Вања и Буцало Сања, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Дојчиновић Марко, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
- Гранић Андрија, ОШ "Сесветска села" Сесвете
Златне плакете:
- Лужија Данило, Микић Драго, Баришић Викторија, Бабић Александар, Дмитр Велимир и Вулин Лука, ОШ "Вук Караџић" Козарска Дубица
- Шмуља Срђан и Максић Марко, ОШ "Георги Стојков Раковски" Бања Лука
- Ликовна секција, ОШ "Петар Кочић" Приједор
- Кунић Срђан и Боснић Вања, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Грујић Анастасија, Средојевић Теодора и Лончар Аљоша, ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Награда "Најбољи рад основних школа"
- Стевановић Огњен, Стојисављевић Лука, Гргић Небојша, Ловшин Бојан, ОШ "Јован Цвијић" Бања Лука за рад "ШКОЛА РАЧУНАРА"
Признање "Најбољи школа гост":
- ОШ "Светозар Марковић Тоза" Нови Сад
Најбољи ментор основних школа:
- Небојша Бјелић, ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
- Јовић-Црнчевић Маја, ОШ "Петар Кочић" Приједор
Најоригиналнији радови:
- ОШ "Бранко Ћопић" Приједор
Најбоља основна школа:
- ОШ "Петар Кочић" Приједор
КАТЕГОРИЈА СРЕДЊИХ ШКОЛА
Специјалне дипломе:
- Лојић Александра и Кркајлић Јелена, Економска школа Бања Лука
- Бабић Александра и Поповић Жељана, Економска школа Бања Лука
- Глишић Сара и Ковачевић Милош, Економска школа Бања Лука
- Радановић Мирјана,Удовичић Јована, Сукњаја Растко и Буловић Петар, Гимназија Бања Лука
- Вученовић Кристијан, Средњошколски центар ГАУДЕАМУС Бања Лука
- ИвонаШтрбац, Средњошколски центар ГАУДЕАМУС Бања Лука
- Вукосављевић Милош и Мамић Огњен, Технолошка школа Бања Лука
- Ивановић Борјана и Голић Ђурђица, Технолошка школа Бања Лука
- Антонић Смиљана са групом ученика, Средњошколски центар "Љубиша Младеновић" Бања Лука
- Тркуља Дијана и Грујичић Данијела, Електротехничка школа Приједор
- Арнаутовић Харис и Марин Никола, Електротехничка школа Приједор
- Кнежевић Јелена и Ивановић Свјетлана, Угоститељско-економска школа Приједор
- Марин Мирослав, Новаковић Мирко, Гајић Сузана и Ардон Александра, Пољопривредна школа Приједор
- БалијаРихард, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
- Филиповић Ивана и Глухалић Филип, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
- Вујић Милана, Јованов Стефан и Допуђа-Николић Петар, Електротехничка школа "Никола Тесла" Београд
- Поповић Душан и Перишић Александар, Електротехничка школа "Никола Тесла" Београд
- Божиновски Иван, ВШСС Београдска политехника
Бронзане плакете:
- Остовић Немања, Кнежевић Драган, Нинковић Бојан и Милошевић Стефан, Технолошка школа Бања Лука
- Остовић Немања, Технолошка школа Бања Лука
- Гајић Милица, Технолошка школа Бања Лука
- Ромић Марко и Врањеш Немања, Гимназија Бања Лука
- Милошевић Миодраг, Економска школа Бања Лука
- Сумрак Милица, Економска школа Бања Лука
- Матић Андреј и Миленковић Вања,Средњошколски центар ГАУДЕАМУС Бања Лука
- Петковић Александар, Средња школа "Никола Тесла" Теслић
- Мандић Милош, Кнежевић Новак и Кнежевић Миломир, Средња школа Прњавор
- Аличковић Алдин, Мустафић Мехмед и Мујановић Харис, Мјешовита средња школа, Завидовићи
- Корак Владимир, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
Сребрне плакете:
- Хајдерпашић Харис, Лепир Игор, Кнежевић Александар и Мајсторовић Дијана, Медицинска школа Бања Лука
- Драгишић Милан, Јанковић Бојан, Радуловић Ђуро и Кнежевић Драган, Електротехничка школа "Никола Тесла" Бања Лука
- Ступар Дејан, Економска школа Бања Лука
- Јанковић ања, Плавшић Николина, Радинковић Ана, Тривић Наташа, Савановић Невена, Зубовић Маја, Ковачевић Драшко, Ковачевић Милош, Дринић Татјана и Штрбац Никола, Економска школа Бања Лука
- Савић Ведран, Средњошколски центар ГАУДЕАМУС Бања Лука
- Група ученика технолошке школе, Технолошка школа Бања Лука
- Група ученика технолошке школе, Технолошка школа Бања Лука
- Бајрић Саша и Гајић Драган, Угоститељско-економска школаПриједор
- Томић Бојан и Томић Игор, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Николић Милош, ћук Никола и Ђукић Недељко, Електротехничка школа "Михајло Пупин" Нови Сад
- Миклец Лаура, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
- Костић Сенка, ВШСС Београдска политехника
Златне плакете:
- Радош Будиша, Економска школа Бања Лука
- Босанчић Душица, Економска школа Бања Лука
- Шњегота Бранислав, Економска школа Бања Лука
- Врховац Марко, Јовић Немања, Дукић Александар, Мајкић Мишо и Томић Милан, Електротехничка школа Приједор
- Васић Виолета и ТуљковићРасимаСредњошколски центар Сребреница
- Терзић Младен, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Бобић Марио, Поштанска и телекомуникацијска школа Загреб
- Васиљевић Вукашин, Електротехничка школа "Михајло Пупин" Нови Сад
Најбољи рад средњих школа:
- Eкспонат "Аутоматизовани паркинг" ученика: Предрага Манојловића, Милана Ковачине и Милоша Стевановића, Техничка школа Требиње
Најбољи ментор средњих школа:
- Савић Миле, Лукић Дарко, Маринковић Јовица и Марјановић Драгутин, Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина за експонат "ДЕМЕТРА 21-ПАМЕТНИ ПЛАСТЕНИК"
- Продановић Гаврило, Јанковић Павле и Кнежевић Ђурђина Гимназија Прњавор, за експонат "GNU/LINUX EDELUX"
Најбоља средња школа:
- Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Економска школа Бања Лука
КАТЕГОРИЈА ФАКУЛТЕТА
Специјалне дипломе:
- Радумило Милош, Пралица Душко, Рогић Давид, Мутић Радован и Петровић Михаило, Машински факултет Бања Лука
- Ковач Роберт, Ласло Тарјан, Тејић Бранислав, Тегелтија Срђан, Шенк Ивана и Ђукић Никола, Факултет техничких наука Нови Сад
Бронзане плакете:
- Групи аутора, Факултет техничких наука Нови Сад за експонат ДРИНКОМАТ
Сребрне плакете:
- Илић Зоран, Божић Ненад и Ђајић Дејан, Паневропски универзитет "Апеирон" Бања Лука
- Ковач Роберт, Ромић Милан и Тејић Бранислав, Факултет техничких наука Нови Сад
Златне плакете:
- Рамичић Мирза, Илић Зоран, Стојковић Душан и Мишић Дарио, Паневропски универзитет "Апеирон" Бања Лука
- Студенти факултета за информационе технологије и дизајн, за експерименталне вјежбе из типографије
- Ковач Роберт, Ромић Милан и Тејић Бранислав, Факултет техничких наука Нови Сад
КАТЕГОРИЈА УДРУЖЕЊА, КОМПАНИЈА И ПОЈЕДИНАЦА
Специјалне дипломе:
- Јелача Слађан, Бања Лука
- Бранковић Владимир, Бања Лука
- Боснић Здравко, Бања Лука
- Вученовић Горан, Бања Лука
- Перић Жељко , Лакташи
- Ћуктераш Жељко, Требиње
- Самарџић Владимир, Требиње
- Садиковић Сашенко, Љубушки
- Муфтић Џемал, Сарајево
- Бањановић Мирза и Бањановић Нијаз, Сарајево
- A. Skomorovsky, V. Goch, Y. Skomorovsky, Ukraine
- Chao-Huang Wei, Hui-Ru Chen, Nian-Tzu Chen, Taiwan
- Tzu-Chen Wei, Taiwan
Бронзане плакете:
- Бабаљ Борко, Требиње
- Тафро Мухамед и Тафро Сенад, Сарајево
- Минчић Дане, Савез проналазача Београд
Сребрне плакете:
- Бенковић Јоже, Бања Лука
- Медић Горан, Бања Лука
- Томић Игор, Бијељина
- Селимбеговић Белмин, Сарајево
Златне плакете:
- Штрбац Миланко, Бања Лука
- Ћосић Драго, Добој
- Алагић Санел, Бугојно и Хаџиосмановић Мевлин, Високо
- Миоковић Игор и Миладиновић Марко, Савез проналазача Београд
Захвалнице (за подршку и активно учешће на изложби "ИНОСТ МЛАДИХ 2013"):
- Бонира д.о.о. Бања Лука
- ИЕЕ-ЕМПЕС д.о.о. Бања Лука
- Организација ампутираца "УДАС" РС, Бања Лука
- Ланако д.о.о. Бања Лука
- Бањалучки велесајам
- Центар за моторна возила Бања Лука
- МЕРИДИАН а.д. Бања Лука
Признање специјално:
- Давидовић Горан, ЕЛДА ЛУКС д.о.о. Лакташи, за реализовану иновацију "ПОЛИАМИДНИ НОСАЧ ТЕЛЕВИЗОРА" (са златном плакетом)
- Шпирић Здравко, КОРС д.о.о. Бања Лука, за реализовану иновацију "ПРОЈЕКАТ РС-21" (са златном плакетом)
- Институту за интелектуалну својину БиХ, Бања Лука, за допринос иноваторству у РС
- Републичкој агенцији за развој малих и средњих предузећа, за допринос иноваторству у РС
- Иновационом центру, Бања Лука, за допринос иноваторству у РС
- Градској развојној агенцији, Бања Лука, за допринос иноваторству у РС
- Граду Бања Лука, за допринос развоја иноваторства у Бањој Луци и РС
Признање "НАЈБОЉА ИНОВАЦИЈА ИНОСТА МЛАДИХ 2013":
- Гарача Зоран, Бања Лука за иновацију "УВОЂЕЊЕ АЛТЕРНАТИВНИХ ГОРИВА – ТНГ НА МОТОЦИКЛУ"
Признање "ИНОВАТОР 2012"
- Бенковић Јоже, Бања Лука за реализоване иновације и допринос афирмацији и развоју иноваторства и предузетништва у Бањој Луци и РС
|