Izložba "INOVA MLADI 2011" |
|
|
|
nedelja, 29 maj 2011 08:12 |
Na Fakultetu strojarstva i brodogradnje u Zagrebu je 7. maja 2011. godine održana tradicionalna izložba inovacija mladih "INOVA MLADI 2011".
Izložbu su organizovali Savez inovatora Zagreba, Fakultet strojarstva i brodogradnje, Savez udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruga
inovatora FSB-a i zagrebačke udruge mladih inovatora.
Ove godine na izložbi je učestvovalo 450 izlagača koji su predstavili 256 svojih inovacija iz 67 škola, fakulteta i udruga. Kao i svake godine na
izložbi su sudjelovali izlagači iz Hrvatske (Osijek, Beli Manastir, Dugo Selo, Velika Gorica, Šibenik, Samobor, Karlovac, Rijeka), kao i gosti iz
BiH i Srbije (Sarajevo, Banja Luka, Prijedor, Subotica, Sremska Mitrovica).
Na izložbi je učestvovalo 7 škola iz Republike Srpske : OŠ Petar Kočić Prijedor, OŠ Branko Ćopić Banja Luka, Elektrotehnička škola Prijedor,
Ekonomska škola Banja Luka, Tehnološka škola Banja Luka, Medicinska škola Banja Luka i SŠC GEMIT–APEIRON Banja Luka. Za prezentirane radove je
dodjenjeno ukupno 26 priznanja. Svečana dodjela nagrada održana je 27. maja 2011. godine.
OŠ Petar Kočić Prijedor (11 – medalja)
# |
Naziv rada |
Učenik-sekcija |
Mentor |
Nagrada (medalje) |
1. | Čudesna planeta | Geografska sekcija | Svjetlana Marić | Zlato |
2. | Kviz "Geografko" | Geografska sekcija | Svjetlana Marić | Zlato |
3. | Italija | Geografska sekcija | Svjetlana Marić | Zlato |
4. | El. instalacije | Informatičko-inovatorska sekcija | Lidija Grbić | Zlato |
5. | Elektronički otpad i okoliš | Informatičko-inovatorska sekcija | Lidija
Grbić | Zlato |
6. | Model viljuškara | Damjan Rajlić | Dušanka Dobrijević | Zlato |
7. | Raspodjela i prenos el. energije | Informatičko-inovatorska sekcija | Lidija
Grbić | Srebro |
8. | Model vjetroelektrane | Bojan Kesić | Dušanka Dobrijević | Srebro |
9. | Maketa naselja – alternativni izvori energije | Predrag Vučkovac | Savan
Bijelić | Srebro |
10. | Model stroja za rezanje drveta | Slaven Kasapović | Dušanka
Dobrijević | Bronza |
11. | Učilo – alternativni izvori energije | Predrag Vučkovac | Savan
Bijelić | Bronza |
- Za rad "Itraživač" – video igricu, Ratko Radujković i Branislav Šnjegota iz OŠ Branko Ćopić Banja Luka, osvojili su zlatnu medalju.
Elektrotehnička škola Prijedor (2 – medalje i 1 – priznanje)
# |
Naziv rada |
Učenik-sekcija |
Mentor |
Nagrada (medalje) |
1. | Ahmes | Milomir Babić | Olivera Banjac | Zlato |
2. | Automatika za kišu | Matore Marko, Nemanja Zđelar | Predrag Panić | Bronza |
Ekonomska škola Banja Luka ( 7 – medalja i 1 – priznanje)
# |
Naziv rada |
Učenik-sekcija |
Mentor |
Nagrada (medalje) |
1. | Evropa na dlanu, web prez. | Neda Petrović i Nikolina Miladinović | Dragan
Zvjerac | Bronza |
2. | Književnost za 3 i 4 razred EŠ sa riječnikom | Milica Rastoka | Gordana Došenović
Pejičić i Slobodan Pejičić | Bronza |
3. | Bonton, web prez. | Aleksandra Mikača i Nataša Vuković | Milena
Zvjerac | Srebro |
4. | "Kreativnost", web prez. | Milica Stanarević i Nataša Banović | Milena
Zvjerac | Srebro |
5. | Matematika za 1 razred SŠ, – multimedijalni udžbenik | Jelica Rastoka | Slobodan
Pejičić | Srebro |
6. | Elektronski priručnik o radu u programu MS ACESS 2007 | Dijana Bojić | Slobodan Pejičić i Nada Vulić | Zlato |
7. | "Mali matematičar" - aplik. u Visual Basic-u | Sofija Krneta | Gordana Šehović |
Zlato |
- Za rad "Čudan svijet je oko nas", Nemanja Ostović učenik Tehnološke škola Banja Luka, dobiio je bronzanu medalju.
- Elektrotehnička škola Prijedor je dobila posebno priznanje za najkompletniji nastup gosta na Inovi Mladih 2011.
- Ekonomska škola Banja Luka je dobila posebnu nagradu za najuspešniju školu – gosta.
- Posebnu nagradu je dobio Slobodan Rašić, prof.-mentor i grupa autora iz Tehnološke škole Banja Luka.
- Posebnu nagradu za originalan nastup dobila je Medicinska škola Banja Luka.
|