Успјешно је релизована - јубиларна 25. Међународна изложба идеја, иновација и стваралаштва "ИНОСТ МЛАДИХ 2023", коју су организовали Савез иноватора Републике Српске и Удружење иноватора града Бања Лука. Изложба је одржана у Дому омладине у Бањој Луци, од 19. до 21. априла 2023. године.
На изложби је изложено 361 рад од 513 аутора, а на основу постојећих критеријума Међународни жири додијелио је укупно 151 признање и то: 123 плакета (65 златних, 30 сребрних и 28 бронзаних) и 28 посебних признања.
СПИСАК ДОДЈЕЉЕНИХ ПРИЗНАЊА НА 25. МЕЂУНАРОДНОЈ ИЗЛОЖБИ "ИНОСТ МЛАДИХ 2023"
Међународни жири у саставу:
- Проф. др Драго Талијан, предсједник (Савез иноватора РС)
- Мр Милован Бајић, замјеник (Савез иноватора РС)
- Драгољуб Бојанић, дипл.инж. (Бањалучки велесајам)
- Мирко Митић (Московски Салон "Архимед")
- Васо Стањевић, дипл. инж. (Удржење иноватора града Бања Лука)
- Макрин Жива, дипл. инж. (Удружење иноватора регије Бијељина) – аутоматика
- Славко Елијаш, дипл. инж. (Удружење проналазача Приједор) – аутоматика
- Мирослав Поповић, дипл. инж. (Удружење проналазача Приједор) – аутоматика
- Жељко Грбић, дипл. инж. (Удружење иноватора града Бања Лука) – информатика
- Миле Чанковић, дипл. инж. (Привредна комора РС) – информатика
- Проф. др Славица Гајић, Електротехнички факултет, Бања Лука- информатика
- Мр Ненад Ћурлић. академски сликар-вајар (УИГБЛ) - ликовни и графички радови
- Сања Ћурлић, академски сликар, Бања Лука - ликовни и графички радови
- Жељка Паић (Студио Жељка Паић), акд. сликар и д.и.а.- ликовни и граф. радови, дизајн и арх.
- Сандра Радомировић, дипл.инж.арх. (УИГБЛ) - радови из грађевине и архитектуре.
- Ердован Катан, новинар (Бања Лука) - мултимедијалне презентације
- Предраг Милашиновић, новинар (Бања Лука)- мултимедијалне презентације
- Слободан Рашић, проф. фот. (УИГБЛ) - мултимедијалне презентације.
- Проф. др Зорана Агић, БЛЦ – економија и предузетништво
- Проф др. Весна Богичевић - економија и предузетништво
- Мр Ана Лојић (УИГБЛ) - економија и предузетништво
је прегледао 361 рад од 513 аутора, и на основу постојећих критеријума додијелио је укупно 151 признања и то: 123 плакета (65 златних, 30 сребрних и 28 бронзаних) и 28 посебних признања. Жири је прогласио и додјелио сљедећа признања:
ПРИЗНАЊА И ЗАХВАЛНИЦЕ
ПРИЗНАЊЕ ПОКРОВИТЕЉУ:
- Министарство за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво; за допринос реализацији изложби ИНОСТ МЛАДИХ и развоју иноваторства у Републици Српској
- Град Бања Лука; за допринос реализацији изложби ИНОСТ МЛАДИХ и развоју иноваторства у Републици Српској
- Привредна комора Републике Српске; за допринос реализацији изложби ИНОСТ МЛАДИХ и развоју иноваторства у Републици Српској
- Републички педагошки завод Републике Српске; за допринос реализацији изложби ИНОСТ МЛАДИХ и развоју иноваторства у Републици Српској
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉЕМ ИНОВАТОРУ ИЗЛОЖБИ ИНОСТ МЛАДИХ:
- Јоже Бенковић, Удружење иноватора града Бања Лука; за допринос изложби ИНОСТ МЛАДИХ и развоју иноваторства у Републици Српској
ЗАХВАЛНИЦУ:
- Supernova d.o.o.; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023
- LegIT d.o.o.; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023
- Градска развојна агенција Бања Лука; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023
- Дом омладине; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023
- Крајина Клас д.o.o.; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023
- Viva Company d.o.o.; за подршку реализацији 25. Међународне изложбе идеја, иновација и стваралаштва ИНОСТ МЛАДИХ 2023.
ПРИЗНАЊА И ДИПЛОМЕ ЗА ОДРАСЛЕ УЧЕСНИКЕ
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ МЕНТОР - Гост:
- Весна Богичевић, Висока школа за финансије и рачуноводство ФИНра, Тузла
ДИПЛОМУ СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „REFLINE полица“ - Наталија Тодосијевић, Академија техничких струковних студија, Београд, Србија
- „МИСА Трегери за инвалидска колица“ - Милица Ранковић и Соња Цветковић, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „Логопедске сонде STIMULCO“ - Ђурђина Танасић и Милица Гајић, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „ONE WHITE“ - Стефан Јаковљев, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „FINDY“ - Милица Павловић и Тија Радовановић, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „CATALAND“ - Анђела Шустерић Салади, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „YUGO PLUS“ – др ум. Дејан Врачаревић, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „ΦΩΣΙRIUM парковска расвета будућности“ – др ум. Жељко Здравковић, Академија техничких струковних студија Београд, Србија
- „Израда паметне учионице“ - Божо Илић и Бранко Савић, Висока техничка школа струковних студија Нови Сад, Србија
- „Smart mirror“ - Шејла Манџић и Мелика Умиханић, Висока школа за финансије и рачуноводство ФИНра, Тузла, Федерација БиХ
- „Грчки кутак – од идеје до реализације“ – проф. Тијана Васиљевић Стокић и Жељка Дамјановић, ЈУ Економска школа, Добој, Република Српска
- „Сверхомпактный трактор с гибридной силовой установкой“ - Филиппов Дмитрий Максимович, Козик Геннадий петрович и Шуйский Александр Александрович, ФГАОУ ВО „Крымский федеральный университет имени В.И. Вернадского“, Руска Федерација
- „Безопасные инъекции - Производство безопасных шприцев третьего поколоения“ - Файзиев Рамазан Мусаевич, Общество с ограниченной ответственностью „Феникс“, Руска Федерација
- „Откриваннье сигнала атомских квадроуправльяючих резонанси“ - Пониматкин В.Е., Шпилевой А.А., Горбачев А.А., Федерални Државни Универзитет Емануела Канта, Руска Федерација
- „Поступак изграднье дистрибутивно- контролних тачака у условима унутрашньих и спольних деструктивних утицая“ - Гречешников Евгений Владимирович, Научно истраживачки институт „РУБИН“, Руска Федерација
- „Патент № 2778082 од 2022 године“ – група аутора, Войно-поморска Академия, Руска Федерација
- „Патент № 27889100 од 2023 године“ - група аутора, Войно-поморска Академия, Руска Федерација
- „Method of producing an oil composition enriched with polyunsaturated fatty acids and carotenoids of mytilus galloprovincialis“ - Kapranova Larisa Leonidovna, Ryabushko Vitalij Ivanovich, Kapranov Sergej Viktorovich, Federalnoe gosudarstvennoe byudzhetnoe uchrezhdenie nauki, Руска Федерација
- „Pipeline Gas Leakage Detection System“ - Vladimír Vašinek, Václav Jakeš, Radek Olszar, Jiří Vojník, ENVIFORM a.s., Чешка Република
- „MEDIC 2.0 Monitoring Device“ - Václav Jakeš; Jan Jakeš; Marek Ciosk, ENVIFORM a.s., Чешка Република
- „Cast metal filter for liquid metal filtration in foundry mould“ - Petr Lichý, Tomáš Elbel, Ivana Kroupová, Václav Merta, Ivo Lána, VSB - Technical University of Ostrava, Чешка Република
- „Physical modelling of aluminium melt rotary refining by blowing of inert gas“ - Karel Michálek, Josef Walek, Markéta Tkadlečková, VSB - Technical University of Ostrava, Чешка Република
- „Антигравитациони носач за кичму Easebelt J&J Lux“ - Сречко Писник и Јасмина Писник, Горњи Град, Словенија
- „Утицај налива обогаћеног антоцијанима на технолошко-функционалне и сензорне особине укисељеног бејби-кукуруза“ - Маријана Симић, Валентина Николић, Слађана Жилић, Дубравка Шкробот, Јелена Срдић и Весна Перић, Савез проналазача Београд, Србија
- „Акрил-модификоване крафт лигнинске микросфере као нови носач за имобилизацију лаказе из М. Thermophila експримоване у А. Orizae (novozim® 51003) и примена у деградацији текстилних боја“ - Катарина Бањанац, Ана Вукоичић, Јелена Гржетић, Дејан Безбрадица и Александар Маринковић, Савез проналазача Београд, Србија
- „MARBLE - Менаџер за трговце и угоститеље“ - Дарко Микановић, Удружење иноватора регије Бијељина, Република Српска
- „SMART GREENHOUSE“ - Милица Остојић, Ђорђе Солдат и Немања Цвијић, Пољопривредна задруга „Smart Village Knežica“, Козарска Дубица, Република Српска
- „Косе ролетне“ – Милибор Вицановић, Удружење иноватора града Бања Лука, Република Српска
- „АН-фокус“ – Анка Вуковић, Удружење иноватора града Бања Лука, Република Српска
ДИПЛОМУ СА СРЕБРНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Нова апликација распореда наставе на ФИНра“ - Ведад Сабуљић, Висока школа за финансије и рачуноводство ФИНра, Тузла, Федерација БиХ
- „Савладајмо размјеру, представимо се и отпутујмо у Лондон“ – Стана Кујунџић и Миладин Видаковић, професори школе ОШ „Милан Ракић“, Добој
- „BLticket“ - Дејан Петковић, ЕФ БЛ, Лука Шћекић, ЕТФ БЛ, DigitalBus тим, Бања Лука, Република Српска
- „Резач поврћа и воћа са ручицом“ - Јоже Бенковић, Удружење иноватора града Бања Лука, Република Српска
- „Kinder surprise кутија за поклоне“ - Ања Татић, С-ТИМ, Tрн, Република Српска
ДИПЛОМУ СА БРОНЗАНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Еко производ за здрав живот“ - Алена Селић и Абд Ел Рахман Репеша Медиха, Висока школа за финансије и рачуноводство ФИНра, Тузла, Федерација БиХ
ПРИЗНАЊА И ДИПЛОМЕ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА СРЕДЊА ШКОЛА - АУТОМАТИКА:
- ЈУ Техничка школа, Бања Лука
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА СРЕДЊА ШКОЛА - ИФОРМАТИКА:
- ЈУ СШЦ „Милутин Миланковић“ Милићи
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА СРЕДЊА ШКОЛА - СЛОБОДНА ТЕМА:
- ЈУ СШЦ Источна Илиџа и СШЦ 28. Јуни, Источно Сарајево
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ МЕНТОР:
- Жива Макрин, ЈУ Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина
- Жељко Николић, ЈУ СШЦ „Милутин Миланковић“ Милићи
- Никола Кукрић, ЈУ СШЦ Источна Илиџа и СШЦ 28. Јуни, Источно Сарајево
- Сања Цвијић Вучковић, ЈУ Грађевинска школа Бања Лука
- Сандра Кајганић, ЈУ Техничка школа Бања Лука
- Госпава Крстовић Сарафин, ЈУ Технолошка школа Бања Лукa
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ - ПРЕДУЗЕТНИШТВО:
- „Jahorina Ask“ - Марко Поповић и Матеј Влашки, ЈУ СШЦ Источна Илиџа и СШЦ 28. Јуни, Источно Сарајево (ментор Никола Кукрић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ - АУТОМАТИКА:
- „Шах“ - Марко Јовановић, ЈУ Техничка школа "Михајло Пупин" Бијељина (ментор Жива Макрин)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ – ИНФОРМАТИКА:
- „Скупина мобилних и веб апликација“ – Сергеј Калдесић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи (ментор Жељко Николић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ – ДИЗАЈН И АРХИТЕКТУРА:
- „За нови почетак“ - Милица Вишић, Стефан Иванковић и Уна Новаковић, ЈУ Грађевинска школа Бања Лука (ментори Сања Цвијић, Јелена Пејић и Александра Крминац)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ – ЛИКОВНИ И ГРАФИЧКИ РАДОВИ:
- „Соба“ - Јована Драгојевић ЈУ Технолошка школа Бања Лука (ментор Јована Ковачевић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД - МУЛТИМЕДИЈА:
- „Умјесто руже“ - Анђелина Лакић, ЈУ Медицинска школа, Бања Лука (ментор Виолета Глувачевић)
ДИПЛОМУ СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Фенестра“ - Валентина Стојановић, ЈУ Техничка школа, Добој
- „Капор у „Canvi“ - Лејла Хаџикадунић и Марија Јушкић, ЈУ Економска школа, Добој
- „Краљ лубеница“ - Никола Лазаревић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Game SurviveSpeed“ - Никола Лазаревић и Драгана Маринковић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „MetaMind Organizer“ - Дарко Живановић, Оливера Брежанчић и Ивана Дурмић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Употреба фреквентног регулатора за регулацију брзине и смјера обртања асинхроног мотора који покреће турбину“ - Владан Вукота и Маџар Младен, ЈУ Електротехничка школа, Приједор
- „АПОЛОН“ - Давид Вујмиловић и Андреј Дакић, ЈУ Електротехничка школа „Никола Тесла“, Бања Лука
- „Мултифункционална платформа са измјенљивим модулима; МГ-IV2“ - Maрко Глишић и Немања Гајић, ЈУ Техничка школа, Бања Лука
- „Видео презентација израде модела за ИНОСТ 2023“ - Павле Елез и Бранко Кнежевић, ЈУ Техничка школа, Бања Лука
- „Лане“ и „Дизајн дрвених комода“ - Слободанка Личанин, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Е – карта“ - Ања Козомара и Николина Золак, ЈУ Економска школа, Бања Лука
- „Мисли“ - Викторија Добрњац, ЈУ Економска школа, Бања Лука
- „Наутика“ туристичка једрилица „Royal Clipper“ - Борис Вучеља, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
- „Future is here“ - Драган Каурин, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
- „Фабрика дувана – из браон у зелено“ - Теодора Гојковић, Ања Скендерија и Милица Вишић, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
ДИПЛОМУ СА СРЕБРНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Грађарт“ - Борис Илић, Валентина Стојановић и Евгенија Макаренко, ЈУ Техничка школа, Добој
- „Образовањем до еколошке свијести, потстицај младих и рециклажом као навиком“ - Рада Гостимировић, Маја Ђурановић и Михаела Петровић, Економска школа, Добој
- „Блог ученика Економске школе Добој“ - Ана Куртиновић, Огњен Благојевић и Мерима Каровић, ЈУ Економска школа, Добој
- „FindMe“ - Оља Бабић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Мултифункционални генератор“ - Владимир Ерић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Веб апликација - Кошаркашки клубови и утакмице“ - Матеја Стојишић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Даљинско укључење електромотора након звучног и свјетлосног сигнала“ - Михајло Симатовић и Милош Челица, ЈУ Електротехничка школа, Приједор
- „Дробилица ораха“ - Милош Земун и Марко Грујић, ЈУ ЦСШ „Иво Андрић“, Прњавор
- „СМАРТ ТАБЛА“ - Марко Јовановић, ЈУ Техничка школа "Михајло Пупин", Бијељина
- „Портрет“ - Милана Ђаковић, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Преуређење стана 3Д приказ рендер“ - Аљоша Гудураш, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Портрет „Wolfgang Amadeus Mozart“ - Марија Марчетић, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Пасивна кућа“ - Сања Маглов, Стефана Кнежевић и Борис Вуцеља, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
- „Анатари – град будућности – макета робота OZIRIS 11 и макета града Анатарија“ - Андреј Малеш, Николина Поповић и Младен Ђурић, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
ДИПЛОМУ СА БРОНЗАНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Играчка "Шта је то"“ - Деан Достанић, ЈУ Техничка школа, Добој
- „Наша школа у 11 епизода школске 2021/2022“ – Валентина Стојановић и Евгенија Макаренко, ЈУ Техничка школа Добој
- „Big data“ - Катарина Шолаја, ЈУ Економска школа, Добој
- „Дизајн и промоција парфема у облаку“ - Драгана Живковић, Нејра Мујаковић и Ана Куртиновић; ЈУ Економска школа, Добој
- „Leibniz in graphite“ - Срђан Савић и Катарина Савановић, ЈУ Гимназија, Градишка
- „Роботска рука“ – Давид Боић, Марина Васић и Маја Ђурић, ЈУ СШЦ „Јован Дучић“, Теслић
- „Одјевни предмети од рециклираних материјала“ - Анита Садиковић, Јасминка Куртовић и Едита Омеровић, ЈУ СШЦ „Јован Дучић“, Теслић
- „PASSPY“ - Ања Петровић и Игор Павловић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „KupiOnline“ - Александар Николић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „Три Игре“ - Александар Николић, Владимир Ерић, Оља Бабић, ЈУ СШЦ "Милутин Миланковић", Милићи
- „РОБОТСКА РУКА“ - Марко Јовановић, ЈУ Техничка школа "Михајло Пупин", Бијељина
- „Роботска рука; RBH_23“ - Никола Кајтез, Марко Глишић и Стефан Вукадиновић, ЈУ Техничка школа, БЛ
- „Фантази и вечерња фризура“ - Сања Вучкивић и Анђелина Бибић, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Симболи Бања Луке“ – Гордана Смољић, Сања Јеремић, НиколинаЏајић, Марија Савић и Анабела Јурић, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Ретровизор“ - Ана Боснић, ЈУ Технолошка школа, Бања Лука
- „Плакат - Индустријски дизајн“ - Лука Пажин, ЈУ Грађевинска школа, Бања Лука
- „П1“ - Софија Чолић и Стефан Малић, ЈУ Политехничка школа, Бања Лука
- „Хаљина“ – Габријела Градина, ЈУ Политехничка школа, Бања Лука
ПРИЗНАЊА И ДИПЛОМЕ ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА ОСНОВНА ШКОЛА - АУТОМАТИКА:
- ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА ОСНОВНА ШКОЛА - ИФОРМАТИКА:
- ЈУ Основна школа "Алекса Шантић" Бања Лука
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉА ОСНОВНА ШКОЛА – СЛОБОДНА ТЕМА:
- ЈУ Основна школа "Вук Стефановић Караџић" Бања Лука
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ МЕНТОР:
- Анела Требовац, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- Маја Јовић Црнчевић, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- Ирена Бојичић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Татјана Медаревић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић" Бања Лука
- Нина Бодрожа, ЈУ Основна школа "Вук Стефановић Караџић" Бања Лука
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ - АУТОМАТИКА:
- „Робот Блинки – помоћ старијим особама“ - Давид Ружичић, ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Прњавор (ментор Борка Павловић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ – ИНФОРМАТИКА:
- Друштвена игра „О, класје моје" - Анка Вуковић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука (ментор Драга Грбић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ - ЛИКОВНИ РАДОВИ:
- „Ноћ у граду“ - Филип Тодоровић, ЈУ ОШ "Вук Стефановић Караџић", Бања Лука (ментор Нина Бодрожа)
ПРИЗНАЊЕ НАЈБОЉИ УЧЕНИЧКИ РАД СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ - МУЛТИМЕДИЈА:
- „Свако дијете има своје право“ – Милица Ђекић, Софија Божић и Тамара Трнинић, ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“, Бања Лука (ментор Верица Глиговић)
ПРИЗНАЊЕ НАЈМЛАЂИ ИНОВАТОР:
- „Шах“ - Растко Јовановић, 1.разред ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука (ментор Божана Зец)
ДИПЛОМУ СА ЗЛАТНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „ФИЛМ - 'Дечак сличан мени'“ - Аљоша Петровић и Сергеј Петровић, ЈУ ОШ „Ђура Јакшић“, Каћ
- „Информатика за основну школу“ - Емилија Грбић и Димитрије Мијатовић, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „ЛЕГО МОСТ“ - Нађа Булић, Теодора Тркуља и Софија Толимир, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „Паметна канта“ - Никола Бојић, Адриан Дејановић и Данило Бебен, ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Приједор
- „Заштитници природе“ - Иван Лукач и Сара Гороња, ЈУ ОШ „Свети Сава“, Нови Град
- „Интерактивна презентација града Београда са квизом“ - Иван Пејичић, ЈУ ОШ "Јован Дучић", Залужани
- „Телефонска цвјетна говорница“ - Ученици 2. разреда, ЈУ ОШ „Свети Сава“, Бања Лука
- „Море“ - Леа Пашић, ЈУ ОШ "Иво Андрић", Бања Лука
- „Графике научника: Марије Кири, Михајла Пупина и Николе Тесле“ - Ана Неарац, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- „Хидраулична стаза за ауто“ - Дејан Милојевић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
ДИПЛОМУ СА СРЕБРНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Снага воље и снага сунца - обновљиви извори енергије“ - Давид Бојановић, Михајло Јанковић и Милош Прелић, ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Прњавор
- „Српски средњовјековни орнамент“ - Тара Црнчевић, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „Српски Великани“ - Виктор Врховац, Бојан Голубовић и Божидар Станковић, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „Кратки филм „Заштита личних података на интернету“ - Катарина Кешин, Јован Драгојевић и Андрија Милановић, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „Саобраћај М“ - Хелена Жабић, Нађа Булић и Софија Толимир, ЈУ ОШ „Петар Кочић“, Приједор
- „Брзо иди вријеме види“ - Стефан Мијић и Давид Блануша, ЈУ ОШ „Свети Сава“, Нови Град
- „Заштита“ - Теа Горановић, ЈУ Основна школа "Шамац", Шамац
- „ГСР ПОДКАСТ“ - Михаило Цвјетковић, Јелена Малетић и Дени Бановић, ЈУ ОШ "Георги Стојков Раковски", Бања Лука
- „Денијеве фотографије (екологија)“ - Дени Бановић, ЈУ ОШ "Георги Стојков Раковски", Бања Лука
- „Презентација 'Математичке занимљивости'" - Теодора Поповић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- „Дизајн хаљине“ - Ленка Ликић, ЈУ ОШ "Вук Стефановић Караџић", Бања Лука
- „Учење уз игру "Асоцијације"“ - Михајло Савановић, Марија Нинковић, Тамара Савановић, ЈУ ОШ "Ђура Јакшић", Бања Лука
ДИПЛОМУ СА БРОНЗАНОМ ПЛАКЕТОМ:
- „Smart using micro:bit - ПАМЕТНИ ОБЈЕКТИ“ - Лазар Сувара, ЈУ ОШ „Ђура Јакшић“, Каћ
- „Сигурна кућа“ - Душан Стипић, Никола Томчић и Алекса Марић, ЈУ ОШ „Бранко Ћопић“, Приједор
- „Нестала“ - Анастазија Дрљача, ЈУ ОШ „Свети Сава“, Нови Град
- „Аурора“ - Анастасија Вуковић, ЈУ ОШ „Свети Сава“, Бања Лука
- „Аутоматско школско звоно“ - Инес Петровић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- „Презентација 'Квиз: Математика кроз историју'" - Анђела Раилић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- „Едукативна математичка друштвена игра 'Човјече, научи се'" - Миа Ђурић и Бранка Вучановић, ЈУ ОШ "Алекса Шантић", Бања Лука
- „Теслин трансформатор“ - Марко Лугић и Филип Алексић, ЈУ ОШ "Доситеј Обрадовић", Бања Лука
- „Пејзаж“ - Сара Драганић, ЈУ ОШ "Вук Стефановић Караџић", Бања Лука
- „Многоугао у архитектури и грађевинарству“ - Михајло Савановић, Миа Курузовић и Дуња Ђукановић, ЈУ ОШ "Ђура Јакшић", Бања Лука
СПЕЦИЈАЛНЕ ДИПЛОМЕ:
- Свим учесницима 25. Међународне изложбе "ИНОСТ МЛАДИХ 2025" које ће преузети у дигиталној форми.
|