Од 12. до 15. октобра 2014. године у Новом Саду одржан је 28. по реду Фестивал иновација, знања и стваралаштва ТЕСЛА ФЕСТ '14, на којем је презентовано 167 експоната и радова. У организацији Савеза иноватора из Републике Српске, поред чланова Савеза учествовало је 6 средњих школа са укупно 34 експоната и рада од 39 аутора.
За изложене експонате и њихову презентацију добијено је 17 плакета (6 златних, 7 сребрних и 4 бронзане). Савезу иноватора додјељен је GRAND PRIX за дестогодишњу сарадњу и допринос ТЕСЛА ФЕСТ-у.
СПИСАК ПРИЗНАЊА ЗА ЕКСПОНАТЕ АУТОРА ЧЛАНОВА САВЕЗА ИНОВАТОРА РС
Златне плакете:
- SPLENGINE, Радош Будиша, Бања Лука, Савез иноватора Републике Српске.
Сребрне плакете:
- БИО ТИНКТУРА, Саша Бабић, Градишка, Савез иноватора Републике Српске.
- БЕТОНСКИ ПОКЛОПЦИ ЗА ЦЕСТОВНЕ ШАХТОВЕ, Мирела Гачић, Градишка, Савез иноватора Републике Српске.
- ЏЕПНА ПЕПЕЉАРА – МУШТИКЛА, Борко Бабаљ, Требиње, Савез иноватора Републике Српске.
Бронзане плакете:
- ДРВО БЛОК-ДРВО, Милан Зечевић, Сијековац.
- ПРИБОР ЗА ПРАЊЕ ЛЕЂА КОД КУПАЊА, Јоже Бенковић, Бања Лука.
- ШТИТ ГУМ, Ратко Васић, Градишка.
НАПОМЕНА: Признање за Савез иноватора Републике Српске GRAND PRIX за десетогодишњу сарадњу и допринос успеху Тесла Фест-а.
СПИСАК ПРИЗНАЊА ЗА РАДОВЕ АУТОРА ШКОЛА ИЗ РС
Златне плакете:
- Гимназија Прњавор, за рад:
- "SMS Recovery Android Vaccum Cleaner", ученици - Гаврило Продановић, Ненад Вујасиновић и Павле Јанковић
- ЈУ СШ "Никола Тесла" Теслић, за експонат:
- ЛАСЕРСКА ХАРФА, ученик - Александар Петковић.
- Економска школа Бања Лука за радове:
- "ДИГИТАЛНА ЕКОНОМИЈА", ученик - Миодраг Милошевић,
- "СТРАТЕГИЈА ВРАЋАЊА ПЛЕСА У БиХ И ЕКОНОМСКА ИСПЛАТИВОСТ", ученица Јована Бокан.
- СШЦ ГАУДЕАМУС Бања Лука за радове:
- "СВИЈЕТ ИЗ МОГ УГЛА" – фотографије,
- "ЛИКОВНИ РАДОВИ", ученик Лана Самарџија,
- "НАСТАВА У ПРИРОДИ", ученици - Анђела Средић и Бењамин Шамић.
- Електротехничка школа Приједор, за радове:
- ЈАКОБОВЕ СТЕПЕНИЦЕ, ученици – Саша Бркић и Мирко Гајић,
- ПРИМЈЕНА МРЕЖЕ МОБИЛНЕ ТЕЛЕФОНИЈЕ У СИСТЕМУ УПРАВЉАЊА И ТАРИФИРАЊА, ученика – Вучен Миленко и Младен Берић.
Сребрне плакете:
- Гимназија Бања Лука, за радове:
- "SimpleMath" и "Skyfall", ученици - Александар Бејатовић и Ненад Шкобић
- Економска школа Бања Лука за радове:
- "ЗВУКОВИ ЖИВОТИЊА", ученик – Дејан Кесеровић,
- "ЕКОНОМСКИ КВИЗ", ученик – Бранислав Шњегота,
- "ОСНИВАЊЕ ХУМАНИТАРНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ И ПРИЈЕДЛОГ УКЛАЊАЊА ПДВ-а ЗА ДОБРОТВОРНЕ ПРИЛОГЕ", ученик - Милица Гајић,
- "УЏБЕНИК ПРАВА ЗА ДРУГИ РАЗРЕД ЕКОНОМСКИХ ШКОЛА", ученик - Милица Сумрак,
- "МРЕЖНИ МАРКЕТИНГ", ученик - Дејан Ступар.
- СШЦ ГАУДЕАМУС Бања Лука за радове:
- ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН И ПРЕДУЗЕТНИШТВО, ученици - Андреј Матић и Лана Самарџија Лана Самарџија,
- "КУЋНА МАШИНА ЗА ОРГАНСКИ ОТПАД", ученик Кристијан Вученовић,
- "КОНВЕРТОР ВАЛУТА", ученици - Ведран Савић и Анђела Средић,
- "ГРАФИТИ СКОП" – Бизнис план, ученици - Андреј Матић и Вања Миленковски.
- Електротехничка школа Приједор, за радове:
- ГИТАРИСКО ЛАМПАШКО ПОЈАЧАЛО, ученик – Харис Арнаутовић,
- НЕПРЕКИДНО НАПАЈАЊЕ ПУМПЕ ЦЕНТРАЛНОГ ГРИЈАЊА, ученици – Емина Алић и Брдар Немања,
- КОНТРОЛА ИСПРАВНОСТИО СИГУРАЧА, ученици – Бојан Мијук и Милош Топић,
- КОНТРОЛА НЕПРЕКИДНОСТИ ЗАШТИТНОГ ВОДА, ученик – Бојан Тимарац
- Електротехничка школа Приједор, за рад:
- УНИВЕРЗАЛНА МОТАЛИЦА, ученици – Харис Арнаутовић и Борис Бабић.
Бронзане плакете:
- Технолошка школа Бања Лука за рад:
- Т-АRT, ученика - Никола Гајић, Давид Радованчевић, Стефан Прерадовић и Зоран Смиљић.
|