Ministar nauke i tehnologije prof dr Jasmin Komić otvorio je 14. Izložbu ideja, inovacija i stvaralaštva mladih, koja je uspješno realizovana od 18. do 20. aprila 2012. godine na Banjolučkom velesajmu.
Međunarodni žiri je pregledao 330 prijavljenih radova od 433 autora i na osnovu postojećih kriterijuma dodijelio je ukupno 72 priznanja: 44 medalje, 19 posebnih priznanja i 9 nagrada.
KATEGORIJA OSNOVNIH ŠKOLA
Specijalne diplome:
- OŠ "Pavle Rovinski" Podgorica
- Lani Jagrović, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Marku Kneževiću, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Darku Taliću, Anđeli Arar, Branku Marčetiću, Sofiji Ćup, OŠ "Ivo Andrić" Banja Luka
- Andreju Perkoviću, OŠ "Zmaj Jova Jovanović" Banja Luka
- Milani Topić, OŠ "Zmaj Jova Jovanović" Banja Luka
- Ani Baškot, OŠ "Zmaj Jova Jovanović" Banja Luka
- Minji Žerić, OŠ "Zmaj Jova Jovanović" Banja Luka
- Vanji Žerić, OŠ "Zmaj Jova Jovanović" Banja Luka
- Ratku Radujkoviću, OŠ "Branko Ćopić" Banja Luka
- Ranku Lukiću, Vanji Vukiću, Draganu Brkiću, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Damjanu Rajliću, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Luciji Maškarin, OŠ "Sesvetska Sela" Sesvete
Bronzane plakete:
- Jovi Trivičeviću i Draganu Rogiću, OŠ "Nikola Tesla" Prnjavor
- Dajanu Tubinu, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Stefanu Lečiću, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Srebrne plakete:
- Nikoli Jurišiću, Davidu Dragičeviću, Bojanu Božiću, Siniši Malinoviću, Dejanu Predojeviću, Ognjenu Stefanoviću, OŠ "Jovan Cvijić" Banja Luka
- Danilu Bjeljcu i Ninoslavu Mandiću, OŠ "Branko Ćopić" Prijedor
- Damjanu Rajliću, Dajanu Tubinu, Darku Aničiću, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Maji Jović-Crnčević, Mileni Jandrić, Aleksandru Pekiji, Milani Kosanović, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
- Emiliji Ćiprovac, OŠ "Svetozar Marković Toza" Novi Sad
Zlatne plakete:
- Darju Kragulju, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Danilu Obradoviću, Marku Kneževiću i Davidu Dragojeviću, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Milanu Agiću i Bojanu Zvjercu, OŠ "Desanka Maksimović" Trn
- Đorđu Mitroviću, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
Priznanje "Najbolji rad gosta učesnika":
- Eksponat: Upravljanje pomoću interfejsa nemom kartom i sazvežđima, OŠ "Svetozar Toza Marković" Novi Sad
Nagrada "Najbolji rad osnovnih škola":
- Dramski studio "Plava Zvijezda" OŠ "Ivo Andić" Banja Luka za multimedijalnu prezentaciju i performans "Tolerancija življenja – Naša mala zgrada na kraju grada"
Priznanje "Najbolji škola gost" (pehar)
- OŠ "Svetozar Toza Marković" Novi Sad
Najbolji mentor osnovnih škola:
- Ljubica Radišić, OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
- Dušanka Dobrijević, OŠ "Petar Kočić" Prijedor
Najbolja osnovna škola:
- OŠ "Aleksa Šantić" Banja Luka
KATEGORIJA SREDNjIH ŠKOLA
Specijalne diplome:
- Filipu Petriću, Katolički školski centar "Ivan Merc" Banja Luka
- Grupi učenika, Škola učenika u privredi Banja Luka
- Grupi učenika, Tehnološka škola Banja Luka
- Likovnoj sekciji, Medicinska škola Banja Luka
- Likovnoj sekciji, Ekonomska škola Banja Luka
- Dragani Stojaković i Branku Šalabaliji, Elektrotehnička škola Prijedor
- Radenku Banoviću i Borisu Joškiću, Elektrotehnička škola Prijedor
- Stefanu Prišiću, Saški Gojković, Aleksandru Steviću, Tamari Ilić, Nemanji Ristiću, Zorici Gačić i Željki Damjanović, Ekonomska i trgovinska škola Doboj
- Đorđu Manojloviću, Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Srednjoškolskom centaru GAUDEAMUS Banja Luka
Bronzane plakete:
- Jovani Grozdanić, Tehnološka škola, Banja Luka
- Nevenu Ćurliću i Danijelu Tomaševiću, Elektrotehnička škola "Nikola Tesla", Banja Luka
- Vedranu Saviću i Mihajlu Bojanoviću, Srednjoškolski centar GAUDEAMUS, Banja Luka
- Branislavu Šnjegoti, Ekonomska škola, Banja Luka
- Dragiši Gačiću, Daliboru Đaniću i Miodragu Miloševiću, Srednja škola, Prnjavor
Srebrne plakete:
- Jeleni Jeremić, Tehnološka škola Banja Luka
- Bojanu Ninkoviću, Tehnološka škola Banja Luka
- Geografskoj sekciji Gimnazije Banja Luka: Konstantinu Tomoviću, Davidu Gatariću, Nikoli Popoviću
- Milošu Vujanoviću i Aldinu Huzeiroviću, Elektrotehnička škola "Nikola Tesla" Banja Luka
- Milošu Ćurkoviću, Sergeju Žabiću, Vojislavki Lazičić i Natalii Kukolj, Srednja poslovna škola Banja Luka
- Harisu Arnautoviću i Nikoli Marinu, Elektrotehnička škola Prijedor
Zlatne plakete:
- Milici Sumrak, Ekonomska škola Banja Luka
- Ivoni Štrbac, Srednjoškolski centar GAUDEAMUS Banja Luka
- Nemanji Ostroviću i Tamari – Eleni Radenković, Tehnološka škola Banja Luka
- Mlađenu Tomašu, Tehnička škola "Mihajlo Pupin" Bijeljina
- Nikoli Ninkoviću, Tehnička škola Trebinje
Priznanje za izuzetan rad van kategorija:
- Milica Stanarević, Ekonomska škola Banja Luka
Najbolji rad srednjih škola:
- Eksponat "Automatizovani parking" učenika: Predraga Manojlovića, Milana Kovačine i Miloša Stevanovića, Tehnička škola Trebinje
Najbolji mentor srednjih škola:
- Slobodan Rašić, Tehnološka škola Banja Luka
Najbolja srednja škola:
- Tehnološka škola Banja Luka
KATEGORIJA RADOVI NASTAVNIKA I PROFESORA
Najbolji nastavnički rad:
- Sanja Babić, OŠ "Ivo Andrić" Banja Luka, za rad "Informatičko – komunikaciona sredstva u procesu pripreme i realizacije nastavnog časa"
Najbolji nastavnički rad:
- Draško Grbić, OŠ "Petar Kočić" Prijedor, za rad "Primjena geogebre u predmetnoj nastavi informatike"
Najbolji profesorski rad:
- Slobodan Ivković, Mašinska škola Prijedor, za rad "Primjena informatičke tehnologije u obrazovanju"
Najbolji profesorski rad:
- Tijana Paunović, Ekonomska i trgovinska škola Doboj, za rad "E-učionica matematike"
KATEGORIJA FAKULTETA
Bronzane plakete:
- Željku Iliću, Elektrotehnički fakultet Banja Luka
Srebrne plakete:
- Rajku Gojkoviću, Zoranu Iliću, Nedžadu Kosoviću, Srđanu Kasapoviću, Adisu Huskiću i Harisu Kebiću, Panevropski univerzitet "Apeiron", Fakultet informacionih nauka Banja Luka
Zlatne plakete:
- Mirzi Ramičiću, Zoranu Iliću, Ameru Mundžiću i Dejanu Đajiću, Panevropski univerzitet "Apeiron", Fakultet informacionih nauka Banja Luka
KATEGORIJA INOVATORA IZ SAVEZA I UDRUŽENjA
Specijalne diplome:
- Jovi Božiću, Banja Luka
- Petru Raduloviću, Laktaši
- Zoranu Jevđiću, Bijeljina
- Dragani Štrbac, Banja Luka
- Milici Babić, Istočno Sarajevo
- Biljani Vasić, Gradiška
- Muratu Rekanoviću, Bihać
- Sašenku Sadikoviću, Ljubuški
- Enveru Ibroviću, Sarajevo
- Enesu Hodžiću, Sarajevo
- Chao-Huang Wei, Tajvan
- Tzu-Chich Wei, Tajvan
- Milošu Stankoviću, Beograd
- Neveni Boroja, Beograd
- Milošu Soro, Zrenjanin
- Goranu Gromanu, Beograd
- Snežani Jeremić, Beograd
- Savezu inovatora Zagreb
- Bogdanu Latasu, Zagreb
- Luki Juriću i Danijelu Guja, Zagreb
- Mateu Jakšiću i Filipu Ćibariću, Zagreb
- Luciji Maškarin, Zagreb
- Miloradu Tafra, Herceg Novi i Miladinu Kneževiću, Beograd
Bronzane plakete:
- Slaviši Tatiću, Laktaši
- Josipu Gujiću, Kakanj
- Igoru Miokoviću, Beograd
- Andriji Ganiću i Luki Leko, Zagreb
Srebrne plakete:
- Ivanu Kelemenoviću, Zagreb
- Josipu Gujiću, Kakanj
- Miladinu Kneževiću, Beograd
- Igoru Puharu, Zagreb
- Daliboru Rokviću i Ratku Vasiću, Gradiška
- Slađanu Jelači, Banja Luka
Zlatne plakete:
- Nenadu, Miroslavu i Draganu Tešiću, Kotor Varoš
- Snježani Keserović, Banja Luka
- Dr Adnanu Dizdaru, Sarajevo
- Branislavu Kovačeviću, Beograd
- Davoru Gusiću, Zagreb
Zahvalnice:
- KORS d.o.o., Banja Luka
- Gradskoj razvojnoj agenciji, Banja Luka
- Institutu zaštite IS, BiH
- Microsoft, BiH
- LANAKO d.o.o., Banja Luka
- BIBLIONER, Banja Luka
- ELDA LUX d.o.o., Laktaši
- Auspuh servisu Jelača, Banja Luka
Priznanje specijalno:
- Edukacionom centru ECDL d.o.o. iz Banja Luke za učešće i izuzetan doprinos na 14. Izložbi INOST MLADIH 2012
- Udruženju inovatora Laktaši za učešće i izuzetan doprinos na 14. Izložbi INOST MLADIH 2012
Priznanje sa zlatnom plaketom:
- MESING STIL-u iz Aleksandrovca za specijalnu medicinsku opremu i prezentaciju proizvoda
- Firmi SILK, Samostalnom preduzetniku Dragoljubu Bojaniću, Banja Luka
- Gordanu Vukeliću, savjetniku ministra nauke i tehnologije za izuzetan doprinos posticaju razvoja inovatorstva u Republici Srpskoj
Priznanje "NAJBOLjA INOVACIJA INOSTA MLADIH 2012":
- Srđanu Sladojeviću iz Banja Luke za eksponat "Ultratanki LED rasvjetni modul"
Priznanje "INOVATOR 2011":
- Zvjezdanu Vištu iz Doboja za realizovanu inovaciju u proizvod "Vakuum presa sa membranom".
|